Tmavé kruhy pod očima – co je způsobuje a jak se jich zbavit?

tmave kruhy pod ocima a priciny jejich vzniku a odstraneni

Děsí vás při ranním pohledu do zrcadla nevzhledné kruhy pod očima? Často vznikají jako následek nedostatku spánku, ale důležitý je také váš životní styl a genetické předpoklady. Unavené oči mohou být také signál začínající choroby.

Příčiny vzniku kruhů pod očima

Pokožka okolo očí je velmi citlivá a veškeré nepříznivé a škodlivé vlivy se na ní hned projeví. Lékaři kruhy pod očima příčiny jejich vzniku popisují jako jev, kdy dojde k omezení průtoku krve a lymfy v těmto oblastech z nějakého důvodu. Krev zde proudí velmi pomalu a cévy i cévky jsou tak mnohem znatelnější, než za normálních okolností. V některých případech kruhy pod očima znamenají špatnou funkci ledvin, jater či štítné žlázy, velký stres nebo vysokou hladinu cholesterolu.

Nejčastější příčiny tmavých kruhů pod očima:

Dědičnost K tvorbě tmavých kruhů pod očima jsou náchylnější lidé, u kterých jsou v rodině běžné.
Opalování V době, kdy se sluníte, aktivuje se kožní pigment také v oblasti očí, což může mít za následek tmavnutí kůže. Pokud se spálíte, snadno se začnou v okolí očí tvořit i vrásky.
Stárnutí S přibývajícími léty se stává kůže kolem očí tenčí a žilky výraznější.
Alergie Viníkem vzniku tmavých kruhů pod očima mohou být také kožní alergie a ekzémy. Velmi patrné jsou kruhy pod očima u lidí se sennou rýmou či potravinovými alergiemi.
Špatná strava K tvorbě tmavých kruhů vede nedostatek železa a špatný stravovací režim a dehydratace.
Nedostatek spánku Je potřeba dopřát si alespoň 7 hodin spánku denně. Vyhnete se tak tvorbě nepříjemných kruhů pod očima.

Jak odstranit tmavé kruhy pod očima

Chcete-li odstranit tmavé kruhy pod očima a zabránit jejich dalšímu vzniku, je potřeba odhalit příčiny jejich vzniku. Stačí změnit své špatné stravovací návyky, vyhýbat se zakouřeným místnostem, dopřát si více spánku, přestaňte kouřit.

Za kruhy pod očima mohou také:

  • chudokrevnost
  • dehydratace
  • sluneční záření
  • změna hladiny hormonů v těle
  • nadměrná námaha očí

Používejte přípravky, které obsahují tyto složky:

Kofein

Řešením jsou také nejrůznější kosmetické přípravky, především ty, které obsahují kofein. Ten způsobí, že se pokožka kolem očí okamžitě rozjasní a tmavé kruhy pod očima zmizí. Kofein pomůže okamžitě vyhladit pokožku v okolí očí. Kofein v přípravcích působí ihned, nevzhledných kruhů pod očima se zbavíte během jedné sekundy. Káva má v kosmetice široké uplatnění, kofein je využívaný kvůli protizánětlivým vlastnostem. Přípravky obsahující kofein vás zbaví nejen kruhů pod očima, ale také nevzhledných pigmentových skvrn. Je obsažen v takové míře, aby nezpůsobil dehydrataci pokožky. Rozhodně se není čeho obávat.

kofein na odstraneni tmavych kruhu poc ocima


AHA kyseliny

Pomáhají také AHA kyseliny tedy alfahydroxylové kyseliny. Pomohou odstranit odumřelé buňky, podporují tvorbu kolagenu, zvyšují hydrataci a zlepšují pružnost pokožky. Přípravky na oči s AHA kyselinami je ideální nanášet na noc.aha kyselina

 

Vitamíny K, C, E

Tyto vitamíny pomáhají posilovat a vyživovat okolí oči. Vitamín C pleti dodá jasný vzhled, spolu s vitamínem K posilují cévy. Tyto vitamíny mají také antioxidační účinky a bojují proti volným radikálům.

Koenzym Q10

Je látka podobná vitamínům. Napomáhá zpomalit stárnutí kůže, je velmi efektivním v boji proti vráskám a kruhům pod očima. O jeho širokých benefitech si můžete více přečíst ZDE.

koenzym q10 na tmave kruhy pod ocima

Kosmetické firmy se předhánějí v nabídce přípravků, které nám pomohou eliminovat kruhy pod očima a zpomalí stárnutí pleti. Vyzkoušet můžete také estetickou medicínu, ale počítejte s většími výdaji.

Kosmetické výrobky na odstranění kruhů pod očima

Skvělé výrobky na odstranění tmavých kruhů pod očima jsou korektory, které nanesete v tenké vrstvě rozetřete do ztracena. Vhodné je používat také oční krémy, gely, přírodní oleje. Ráno a večer používejte ochranný krém na oči, který odpovídá typu vaší pleti a vašemu věku. Skvělou službu provedou i chladivé roll-ony proti vráskám.

Rozhodně nezapomínejte na dostatečný spánek a pravidelný pitný režim. Dodáte své pokožce pružnost a dostatečnou vlhkost. Snižte také příjem soli, jejíž nadměrné užívání také způsobuje vznik kruhů pod očima.


Tmavé kruhy pod očima – co je způsobuje a jak se jich zbavit?

0 Comments
Previous Post
domácí pleťové sérum na citlivou pleť video návod
Next Post
Face-Up přístroj na domácí léčbu akné recenze