Domácí heřmánkovo – levandulové tělové mléko, které vám pomůže s usínáním

domaci zklidnujici relaxacni hermankovy levandulovy telovy krem pro lepsi spanek

Znáte ty noci kdy se vám prostě nedá usnout a neustále se v posteli převalujete? Změna počasí, časové posuny, stres v práci nebo příliš mnoho kofeinu. To vše může být příčinou vaší nespavosti.

Když jsem pracovala jako letuška, nespavost byla jedním z mých hlavních nepřátel. Z práce jsem se vracela mnohokrát v ranních hodinách a tak byl můj spánkový režim totálně rozladěný. Nemluvě o časových posunech … Zatímco mnohé moje kolegyně tento problém řešili práškama na spaní, já jsem se rozhodla pro méně drastičtější řešení. Našla jsem si svůj systém, díky kterému jsem byla unavená právě tehdy, kdy jsem potřebovala. Jeho součástí bylo sportování, plavání a koupel těsně před spaním.

Vyzkoušela jsem také pití heřmánkového čaje nebo teplého mléka s medem. To však mělo za následek pouze časté návštěvy toalety. A to zrovna mou nespavost nezlepšilo.
Našla jsem však jiný způsob, díky kterému jsem spojila příjemné s užitečným. Do svého “předspánkový rituálu” jsem zahrnula natření se doma vyrobeným zklidňujícím krémem z heřmánku a levandule. Používám ho dodnes, to nejen tehdy, když mám problémy s nespavostí, ale i tehdy, když cítím, že potřebuji extra dávku relaxace.

Ingredience

  • 1 plátek včelího vosku
  • 200 ml hroznového oleje
  • 5 lžic heřmánkových květů
  • 2 lžíce levandulového oleje
  • 1 lžička tekutého jojobového oleje
  • destilovaná voda

Prisady na vyrobu domaciho zklidnujiciho hermankovo levanduloveho teloveho kremu

Proč heřmánek?

Benefity hermanku pro plet

Heřmánek má protizánětlivé vlastnosti. Léčí hrubou a poškozenou pokožku. Jeho uklidňující vůně je nesrovnatelná s jakoukoliv jinou bylinou vhodnou k usínání.

Proč levandule?

Benefity levandule pro plet prisada do domaciho hermankovo levanduloveho teloveho kremu

Levandule má příjemnou vůni, která snižuje úzkost a pomáhá při relaxaci. Má také protizánětlivé vlastnosti. Navíc bylo prokázáno, že její vůně nejenže zlepšuje náladu, ale také způsobuje ospalost.

Proč jojobový olej?

Benefity jojoboveho oleje pro plet prisada do domaciho hermankovo-levanduloveho teloveho kremu

Jojobový olej je dobrý pro všechny s citlivou pokožkou a udržuje ji jemnou, vláčnou a pružnou. Nezanechává mastný film a má delší trvanlivost než jiné nosné oleje, jako je například mandlový, který jej může nahradit.

Proč hroznový olej?

Benefity hroznoveho oleje pro plet prisada do hermankovo-levanduloveho teloveho kremu

Hroznový olej má schopnost změkčovat pokožku a udržet ji hydratovanou. Má vysoké antioxidační schopnosti, neucpává póry a zabraňuje tak vzniku akné.

Proč včelí vosk?

Benefity vceliho vosku pro plet prisada do domaciho zklidnujiciho hermankovo levanduloveho teloveho kremu 

Včelí vosk pomáhá stabilizovat směs a zabraňuje separaci olejů od vody. Je vylučován včelami dělnicemi při budování pláství, a tak je bohatý na živiny a poskytuje kůži jakousi ochrannou bariéru.

Postup

Do dvojitého kotlíků dejte 5 lžic heřmánku (pokud používáte čerstvé bylinky místo sušených, zdvojnásobte množství)  a hroznový olej. Přiveďte do mírného varu a za občasného míchání vařte na mírném ohni. Často směs kontrolujte. Takto se bylinky vylouhují asi za 2 hodiny, poté zceďte. Ve vodní lázni si rozpustíme včelí vosk a přilijeme k bylinkovému oleji. Poté přidáme jojobový a levandulový olej. Po spojení těchto přísad, odstraňte z tepla a nechte vychladnout na tělesnou teplotu. Při stydnutí občas zamíchejte, aby směs získala hladkou texturu. Na stejnou teplotu ohřejte destilovanou vodu. Za stálého míchání postupně přidáváme vodu do směsi. Nakonec promícháme ponorným mixérem, aby nám vznikla bílá tekutá směs. Přelijeme do nádoby s víkem.

Tvorba krému se příliš neliší od výroby majonézy, i když je to možná strašné srovnání. Používá se stejný proces emulgování vody a oleje, aby se dosáhlo silné a hladké struktury. Všimněte si, že nesmírně důležitá je teplota, aby voda a oleje nezůstaly odděleny. Hroznový olej má delší trvanlivost než ostatní nosné oleje, stejně tak destilovaná voda. Krém vám v nádobě s dobře těsnícím víkem vydrží až 2 měsíce, pokud jej uchováváte v lednici tak měsíce tři. Nezapomeňte na to, že sice nemá tak dlouhou trvanlivost jako výrobky z obchodů, ale je bez chemikálií, což vaše tělo jistě ocení.

Krém aplikujte nejlépe před spaním. Pomůže vám uvolnit se a usnout. Nebo jej použijte ve chvíli, když budete potřebovat úlevu od stresu.

Kde seženete ingredience?

Saloos Hroznový olej 125 ml                     Saloos Jojobový olej 20 ml                 Weleda levandulový olej 100 ml

 


 

Domácí heřmánkovo – levandulové tělové mléko, které vám pomůže s usínáním

0 Comments
Previous Post
Next Post
Lecba akne pomoci prirodnich slozek