Vitamín C a jeho 3 základní benefity pro pleť

Pozitivni ucinky Vitaminu C na nasi plet

Určitě víte, jak je pro nás vitamín C důležitý. Možná ho užíváte ústně nebo jste našli pleťové sérum, které vám perfektně sedí. Ale který je opravdu ten pravý? Přináším vám seznam pozitivních účinků vitamínu C. Kromě toho, že odvrací kurděje. Ale ano, i toto umí!

vitamin C jednaChrání proti volným radikálům

Dobrou zprávou je, že vitamín C je antioxidant. Jedním z faktorů odpovědným za stárnutí pleti vlivem oxidačního stresu je sluneční záření a právě vitamín C neutralizuje volné radikály, které se v pleti následkem oxidačního stresu vytvářejí. Sice vitamín C nechrání vaší pokožku jako ochranný faktor, ale dovede minimalizovat viditelná poškození.

vitamin C dvaZvyšuje produkci kolagenu

Velmi vzrušující novinkou je, že vitamín C je jedním z faktorů, které stabilizují a vytvářejí kolagenové molekuly. Co to znamená? Je jednou z nejspolehlivějších ingrediencí proti stárnutí pleti. Některé výzkumy rovněž ukazují, že vitamín Cschopnost zvyšovat kvalitu kolagenu vytvářeného v těle. Vaše séra obsahující tento vitamín vám tak udělají dvojitou službu.

vitamin C pletRedukuje tmavé skvrny

I díky vitamínu C má kůže samoléčící schopnost, takže když se potřebujete zbavit tmavých skvrn, poohlédněte se po přípravcích tento vitamín obsahující. Připočítejte k tomu jeho protizánětlivé vlastnosti, obzvlášť pokud bojujete s akné nebo růžovkou a toužíte-li potom, mít v nejbližší době barevně sjednocenou pleť.

 

A ještě malá poznámka než se dostaneme k té zábavnější části článku a to k doporučeným produktům: Vitamín C zní velmi jednoduše, ale měli byste si být vědomi toho, že existuje několik jeho forem. Kyselina askorbová je v péči o pleť nejběžnější. Askorbyl fosfát hořečnatý je ve vodě rozpustný derivát vitamínu C, který je efektivní v menších koncentracích. Ester-C je vysoce efektivní a využitelná forma vitamínu C, obsahující kyselinu askorbovou. Rychle se vstřebává a má dlouhodobější účinek. Bez ohledu na to, jakou variantu si vyberete, každý výrobek obsahující vitamín C se stane nestabilním ve chvíli, kdy přijde do kontaktu se vzduchem. Pamatujete, co jsme si říkali o oxidačním stresu? A to je jeho nevýhoda. Měli byste dávat pozor na balení výrobků. Kupte si malé lahvičky, abyste je mohli spotřebovat před uplynutím expirační lhůty. Podívejte se po sklenicích z neprůhledného skla, plastových lahvičkách s pumpičkou nebo zavíráním omezujícím přístup vzduchu, abyste za své peníze dostali maximum.

 

Produkty, které obsahují vitamín C

 

Pleťový olej MossaVitamin C serum Mossa

Olejový koktejl značky Mossa obsahuje cenné výtažky z rakytníku a z rajčat, které jsou bohaté obzvlášť na vitamin C. Je klinicky prokázáno, že snižuje výskyt drobných linek a vrásek. Pleť je znatelně lepší téměř okamžitě po nanesení.

 

KOUPIT VITAMÍNOVÝ OLEJ

 

 

 

Denní krém Bright Now

Denni krem Vitamin C LumeneKrém obsahuje výtažky z arktického ostružiníku morušky, ochranný faktor SPF 15, vitamín C, další antioxidanty a lehké rostlinné oleje. Je vhodný pro všechny typy pleti. Výsledek je pozvolný, zato trvalý. Denní používání vám zajistí během několika týdnů vyhlazení jemných vrásek a zlepšení odstínu pleti.

 

KOUPIT KRÉM

 

 

Omlazující maska Dizao

Vitamin C maska Dizao

Tato antioxidační maska obsahuje kromě vitamínu C taky vitamín E a kyselinu hyaluronovou. Zabraňuje stárnutí pleti a působí proti negativním účinkům slunečního záření. Neutralizuje volné radikály, obsahuje ochranný filtr a zvyšuje produkci kolagenu. Požívejte jí na noc, protože zanechává na pokožce lepkavý film. Ale tato lepkavá vrstva z vás udělá nádherného anděla s perfektní pletí.

 

KOUPIT MASKU

 

________________________________________________________________________________________

Zdroj: intothegloss.com

Ohodnoť tento článek

0 Comments
Previous Post
Platynkove masky a jej spravne pouzivani
Next Post