DIY Duplikát: Kiehl’s Midnight Recovery sérum

Domácí duplkiát nočního séra midnight recovery od Khiels

Tento produkt od americké značky Kiehl’s vám snad ani nemusím představovat. Produkt, který tuto značku proslavil nejen v našich končinách, pomohl a stále pomáhá mnohým ženám probouzet se s krásnou a zregenerovanou pletí každý den. Jeho silné účinky, jemná struktura a krásná vůně si získaly i mé srdce (respektive pleť). Dokonce si ho oblíbil i můj přítel, sestra, maminka… zkrátka celá rodina. Jak jsem tak jednoho dne zkoumala složení tohoto zázraku ukrytého v modré lahvičce, napadlo mě, že bych si napodobeninu tohoto séra vlastně mohla vyrobit i sama doma. A tak se i stalo. Pojďte se se mnou přesvědčit, že to není nic složitého, a dokonce ušetříte i nějakou tu korunu 🙂

Kiehl's midnight recovery serum diy

Co obsahuje Kiehl’s Midnight Recovery sérum?

Caprylic/Capric Triglycerides – frakcionovaný kokosový olej je v podstatě kokosový olej, který je zpracován tak, aby zůstal v tekuté podobě. Působí jako změkčovadlo.

Dicaprylyl Carbonate– změkčovadlo, které vytváří ochranný film na naší pleti a zabezpečuje jednoduché roztírání séra na pleti. Zanechává sametový pocit.

Squalene (Skvalen) – látka, která je derivovaná většinou z olivového oleje. Jeho funkcí je lepší vstřebatelnost séra do pleti.

Rosa Canina Fruit Oil (Šípkový olej) – olej, který je známý pro svou schopnost účinně regenerovat pleť. Pomáhá zahojit malé ranky, jizvičky a bojuje proti stárnutí pleti. Obsahuje množství karotenoidů a vitamínu A.

Oenothera biennis Oil/Evening Primrose Oil (Pupalkový olej) – další složka, která podporuje regeneraci pleti díky obsahu gama-linoleové kyseliny (kyselina, která urychluje proces hojení pleti)

Simmondsia Chinensis Oil/Jojoba Seed Oil (Jojobový olej) – hustší olej, který slouží především jako „nosič“. Proniká do pokožky skrz folikuly chloupků a vytváří jemnou hydratační vrstvu.

Coriandrum Sativum Oil/Coriander Seed Oil (Koriandrový olej) – esenciální olej

Tocopherol (Vitamin E) – přírodní konzervant a antioxidant

Lavandula Angustifolia oil/Lavender Oil (Levandulový olej) – esenciální olej

Pelargonium graveolens flower Oil – esenciální olej z pelargónie

Linalool – složka esenciálního oleje

Rosmarinus Officinalis Leaf Oil/Rosemary Leaf Oil (Rozmarýnový olej) – esenciální olej, který má antioxidační schopnosti. Je vhodný pro mastnější pokožku.

Citronellol, Geraniol – složky esenciálních olejů

Lavandula Hybrida Oil (Olej z levandule hybridní) – esenciální olej

Cucumis sativus Extract/Cucumber Fruit Extract (Extrakt z okurky) – látka, která obsahuje polysacharidy – složky, které vytvářejí jemný film na naší pleti.

Curcuma Longa Extract/Turmeric Root Extract (Extrakt z kořene kurkumy)
– složka se silnými anti-aging a antibakteriálními účinky pocházející z Indie. Při nadměrném používání může pleť obarvit na oranžovo.

Limonene – složka esenciálního oleje

Citral – složka esenciálního oleje

Sclareolide – použitý jako vůně

Rosa Spp/Rose Flower Oil (Růžový olej) – použitý jako esenciální olej

Jasminum officinale Extract/Jasmine Extract (Jasmínový extrakt) – použitý jako esenciální olej

Helianthus annuus Seed Oil/Sunflower Seed Oil (Slunečnicový olej) – další nosný olej, hustší konzistence s velkým obsahem kyseliny linoleové. Pravděpodobně použití pro „nošení“ extraktu z okurky nebo kurkumy.

Jak samy vidíte, v malé lahvičce se nachází velké množství složek, které mají samy o sobě velmi silné účinky na naši pleť. Spolu tvoří sérum, které je známé pro svou lehkou konzistenci a jemnou vstřebatelnost.

Možná se mnohé z vás právě ptáte, že nějaké to tajemství musí ležet i v samotné přípravě séra. Ano, to nevylučuji. Přece jen, značka Kiehl’s patří pod obrovský kosmetický gigant L’Oreal, který má dostatek zdrojů a „mašin“, aby umíchal tento malý zázrak do dokonalosti.

Pro naši domácí verzi nám však bude stačit jednoduše všechny potřebné složky smíchat dohromady 🙂 Konečně, Kiehl’s to ve svých nových „lékárnách“ umožňuje svým zákazníkům také.

Jak zjistíme, kolik které složky přidat?

Abychom uměli najít odpověď na tuto otázku, je třeba zmínit, že podle evropských nařízení musejí být ingredience obsažené v kosmetických produktech uvedeny na obalu produktu v sestupném pořadí. To znamená, že surovina, která se nachází na prvním místě, je ve výrobku zastoupena v největším množství.

Podívejme se tedy na seznam složek trochu detailněji. Midnight Recovery sérum obsahuje přírodní oleje, esenciální oleje a „doplňující“ složky jako citral, limonen a linalool. V naší domácí variantě zkombinujeme přírodní oleje s esenciálními, a to tak, že každý přírodní olej bude tvořit 10 % a esenciální 1 % produktu. Jak však zjistíme, které oleje jsou použity jako esenciální? Jednoduše. Koriandrový olej je extrémně aromatický, a protože ho v séru není až tak cítit, předpokládám, že bude použitý jako esenciální. Z toho nám vyplývá, že všechny ingredience za koriandrovým olejem jsou obsaženy v séru ve velmi malém množství.

Příprava domácí verze Kiehl’s Midnight Recovery séra

Jak vidíte, sérum obsahuje množství olejů. Mnohé z nich se u nás, bohužel, nedají volně sehnat, nebo jsou prostě příliš drahé na to, abychom z nich použili nakonec jen pár kapek. Proto jsem se rozhodla do mého domácího séra použít pouze ty, které si myslím, že jsou nejpodstatnější a jsou dostupné.

Ingredience, které jsem použila:

  • Frakcionovaný kokosový olej (50 %) – 15 ml – cca 3 čajové lžičky
  • Pupalkový olej (10 %) – 5 ml – cca 1 čajová lžička
  • Skvalen (10 %) – 5 ml – cca 1 čajová lžička
  • Šípkový olej (5 %) – 2,5 ml – cca 0,5 čajové lžičky
  • Jojobový olej (5 %) – 2,5 ml – cca 0,5 čajové lžičky
  • Rozmarýnový EO
  • Růžový EO
  • Levandulový EO
  • Vitamin E – 5 kapek

(Esenciální oleje přidejte v množství v rozmezí 2–5 kapek, podle toho, která vůně vám nejvíce vyhovuje)
Ingredience, které jsem neměla doma jsem zakoupila v e-shopu Ekokoza a také lahvičku z tmavého skla – 30ml.

Postup přípravy

Do půlky lahvičky nalijte frakcionovaný kokosový olej, postupně přidávejte ostatní složky, a nakonec pipetkou vše promíchejte. Výsledný olej bude mít oranžovou barvu díky šípkovému oleji.

Trvanlivost séra odhaduji na cca 6 měsíců díky pupalkovému a šípkovému oleji.

Vyplatí se vyrobit si toto sérum doma?

Toto jsou konkrétní ingredience, které jsem já použila. Jak jsem zmiňovala, většinu jsem objednala v e-shopu Ekokoza nebo Folly.cz. Samozřejmě, cena je velmi individuální v závislosti na kvalitě olejů, které použijete.

Frakcionovaný kokosový olej 95 Kč (200 ml)
Pupalkový olej 150 Kč (50 ml)
Skvalen (olivový) 122 Kč (30 ml)
Šípkový olej 150 Kč (50 ml)
Jojobový olej 142 Kč (50 ml)
Rozmarýnový EO 99 Kč (10 ml)
Růžový EO 78 Kč (10 ml)
Levandulový EO 112 Kč (10 ml)
Vitamin E 88 Kč (5 g)
Skleněná lahvička s pipetkou 24 Kč (30 ml)
Spolu 1 060 Kč

Nesmíme zapomínat, že toto je zjednodušená DIY verze. Kdybychom měli zakomponovat všechny složky, které jsou uvedeny na obalu, cena by se podstatně zvýšila. Je třeba si také uvědomit, že oleje nespotřebujete všechny najednou do jednoho balení. Můžete si s kamarádkami objednat ingredience spolu, popřípadě vyrobit několik sér najednou a darovat je.

Pro srovnání, cena Kiehl’s Midnight Recovery začíná na 1 180 Kč za 30ml balení.

Na závěr

Nemohu tvrdit, že po přípravě domácí verze jsem na Midnight recovery sérum zanevřela. Stále si myslím, že je to skvělý produkt s vynikajícím účinkem. Pokud však máte chuť a náladu si vytvořit něco co máte rádi doma, říkám, proč ne?! 🙂

DIY Duplikát: Kiehl’s Midnight Recovery sérum

0 Comments
Previous Post
Přírodní deodorant a proč bychom ho měli vyměnit za klasické deodoranty