Zázrak jménem koenzym Q10

koenzym g10 kosmetika

Možná jste o Q10 dosud neslyšeli, ale jedná se o jednu z nejúčinnějších látek v moderní péči o pokožku. U nás zatím není až tak masově rozšířen, jako například v Koreji. Ostatně většina nových trendů ohledně pleti pochází právě z Asie. Není divu, že Asiatka vydrží krásná a má vláčnou pleť až do pozdního věku. 


Během mé poslední návštěvy Koreji jsem v každé drogerii, a dokonce i lékárně narazila na desítky produktů. Co měli společného? I když šlo o různou kosmetiku, většina měla na obalu velké viditelné “Q10”. Ano, jedná se o koenzym Q10, který možná znáte z reklam na přípravky péče o pleť.
Na internetu jsem o koenzymu Q10 našla více informací. Jde vlastně o vitamín Q – ubiquinon. Vitamin na olejové bázi se přirozeně nachází v energetických centrech našich buněk. Zároveň funguje jako silný antioxidant a má na starosti některé biologické funkce. 


koenzym q10 krem na tvarPodporuje tvorbu energie, neutralizuje volné radikály a hlavně udržuje buňky orgánů a pokožky ve vitální kondici.
Ze všeho nejvíc pokožku oslabuje sluneční UV záření. Když ji zasáhne, začínají se vytvářet volné radikály. Kožní buňky oxidují, což vede k nenáviděnému předčasnému stárnutí pokožky. Čím častěji se UV záření vystavujeme, tím poškozenější je naše pleť a o to starší vypadá. Objevují se i pigmentové skvrny a drobné ranky.
Buňky dokáží díky koenzymu Q10 krátkodobě čelit i silnějšímu UV záření, ale přiznejme si, kdo z nás se dokáže v létě slunci vyhýbat? Pokud tělo nestíhá Q10 vyrábět, pleťové buňky nejsou chráněny dostatečně. Vzniká tak potřeba Q10 doplnit jinak. Naštěstí existuje kosmetika. 


Q10 rychle proniká přes pokožku do buněk a zabraňuje vzniku (dnes již známého) oxidačního stresu, který je poškozuje. Právě kvůli pravidelnému poškozování buněk pokožka tak rychle stárne, ztrácí jas, pružnost a vláčnost. Extrémní zátěž slunečního záření může přerůst až do rakoviny kůže. Musíme se vždy řádně natřít, a zároveň pokožku po každé zátěži ošetřit. 


koenzym q10 ucinna latka v boji proti starnuti pletiPřemýšlela jsem, že pokud je Q10 tak účinný proti stárnutí pokožky, proč jím není posedlý úplně každý?
Asiaté věnují péči o pleť dvojnásobek času a prostředků oproti Evropanům a Američanům. Asiaté si totiž uvědomují přínos jednotlivých složek a jejich skutečnou účinnost při pravidelném používání.
Asijské laboratoře věnují mnohem více prostředků na výzkum produktů na ošetření zlepšení pleti. Účinnost a kvalita asijské kosmetiky je odhadem 10 až 15 let v předstihu před evropskou a americkou produkcí. Celý průmysl kolem pleťové kosmetiky je obrovský a výsledky způsobují nákupní šílenství. 


Odborníci z kosmetické “branže” s jistotou tvrdí, že na evropský trh začnou rychle přibývat asijské výrobky. Nejčastěji právě ty s účinným koenzymem Q10. Již nyní je výběr poměrně široký. 


Co vy? Vyzkoušíte kosmetiku s koenzymem Q10? Budete nejblíže zkoumat, zda je přípravek z Asie a jestli ho obsahuje? Rozhodla jsem se tyto výrobky vyzkoušet osobně. Brzy dám vědět, co nového jsem zjistila. 

Zázrak jménem koenzym Q10

0 Comments
Previous Post
Rituál péče o pleť na večer
Next Post
tajne beauty ritualy ktere delame o samote