Detoxikační pleťová maska ze zelených superpotravin

detoxikační pleťová maska ze zelených superpotravin diy

Nevím jak vy, ale já se po těchto svátcích cítím jako chodící balón. Když si vzpomenu kolik koláčů a jiných dobrot jsem se najedla… Ale co, nicméně to přece k svátkům patří, no ne?
A tak jako k svátkům patří přejídání se, tak k novému roku patří období detoxikace a diet. Mé tělo protestovalo již delší dobu před svátky a tak jsem si řekla, že nový rok (resp. alespoň jeho začátek :)) bude tím správným časem pro očistu.

Detox jsem ještě nikdy nedržela a proto jsem se obrátila s prosbou o pomoc na mou sestru. Ta mi doporučila 3denní detox, sestávající z pití citrusového džusu se špetkou kayenského pepře. Tři dny? Bez jídla? Ne, děkuji. Toto se mi zdálo být trochu drsné. Mám totiž k jídlu velmi „citový“ vztah. Pro přiblížení si zapůjčím citát jedné známé reklamy: Když jsem hladová, SKUTEČNĚ to nejsem já.

„Džusovou“ variantu detoxu jsem tedy zavrhla. Obrátila jsem se proto na svou maminku, která mi poradila detoxikační dietu od Mačingové. O této dietě už co to vím, mamča mi o ní vyprávěla už dříve. Proto jsem si řekla, proč ne?!

 

Zelené superpotraviny – umocňovač mého detoxu

Abych umocnila účinky této diety a pořádně nakopla svou střevní mikroflóru do nového roku, začala jsem užívat zelené superpotraviny. A to hned z několika důvodů:

1. Zelené superpotraviny jsou bohatým zdrojem vitamínů a minerálů
2. Jsou snadno vstřebatelné
3. Jsou bohaté na antioxidanty a jsou skvělým zdrojem energie

Přesně to, co momentálně potřebuji. Hned nato jsem objevila směs zelených superpotravin blendea SUPERGREENS, která obsahuje všechny 4 zelené superpotraviny – mladou pšenici, zelený ječmen, spirulinu a chlorellu.

O zdravotních benefitech těchto superpotravin si můžete na internetu přečíst nespočetně mnoho článků. Co mě však nejvíce zaujalo, byl fakt, že jejich pravidelným užíváním se mi:

  zlepší trávení,

  vyčistí se mi střeva od toxinů a těžkých kovů,

✓  a tím pádem by se mi měla vyčistit i pleť.

 

Jak můj detox probíhá?

Dnes už jsou to více než 2 týdny, co se mé tělo detoxikuje. Dietu od Mačingové nedržím ortodoxně, čerpám však od ní nápady na zdravé recepty. Její snídaňová směs z jablek, mrkve, medu, skořice a vlašských ořechů momentálně patří k mým oblíbeným životabudičům.

Užívání zelených potravin se stalo neodmyslitelnou součástí mé ranní rutiny. Donedávna jsem si hned po probuzení uvařila zelený čaj, teď jsem ho vyměnila za zelený nápoj ochucený trochou citronu.

A výsledky? Nikdy jsem se necítila lépe! Mám více energie, nenadýmá mě, mé trávení se celkově zlepšilo. Mimořádně mě však těší zlepšení mé pleti, která je pružnější, čistší a zářivější. Její tón je sjednocený a červené pupínky se také pomalu vytrácejí.

detoxikační pleťová maska ze zelených superpotravin diy

Jak si vyrobit domácí masku ze zelených superpotravin?

Když jsem přemýšlela, jak bych mohla ještě umocnit mou detoxikaci, první co mě napadlo, byla (jak jinak) moje pleť. A tak jsem si řekla: „Když jsou ty zelené superpotraviny takové skvělé zevnitř, proč je nevyzkoušet i zvenčí?“

Proto jsem se rozhodla, že si z nich vyrobím domácí pleťovou masku.

Ingredience:

  • 2 lžíce řeckého jogurtu – hydratuje, pomáhá bojovat proti akné, zklidňuje pleť
  • 1 lžička blendea SUPERGREENS – dodává obrovské množství antioxidantů, minerálů a vitamínů, sjednocuje tón pleti
  • 1 lžíce medu – zabraňuje stárnutí pleti, hydratuje, dodává lesk
  • 5 kapek rozmarýnového oleje – přebije jemný zápach superpotravin
  • 1 lžička práškového aloe vera – zjemňuje pleť

 

ingredience na výrobu detoxikační masky ze zelených superpotravin
Ingredience na výrobu detoxikační masky

Postup:

Všechny ingredience důkladně smíchejte a pomocí kosmetického štětce naneste na celý obličej. Nechte působit po dobu 15 minut a následně smyjte vodou.

Dané množství by vám mělo vystačit na 2–3 použití. Masku po smíchání přemístěte do skleněné nádoby a skladujte v lednici.

detoxikační maska aplikace na tváři

Pár slov na závěr

Vím, že slovo detoxikace na vás momentálně útočí z každé strany. Proto pokud vám mám z vlastní zkušenosti něco poradit, je to následující:

  1. Nikdy se nenuťte do drastického detoxu, pokud víte, že to vaše tělo nevydrží. Nejlepší detoxikace je (alespoň podle mého skromného názoru) pomalejší, ale o to konzistentnější.
  2. Pijte hodně vody, ať se ty toxiny z vás dostanou co nejdříve ven. Pokud vám samotná voda nechutná, přidejte do ní trochu citronu. Bude mít svěžejší chuť.
  3. Přidejte do svého jídelníčku zelené superpotraviny. Pokud ne všechny najednou, vyzkoušejte přinejmenším chlorellu, která má z nich největší detoxikační účinky.

Přeji pěkné detoxikování,
Vaše Soňa


 

Detoxikační pleťová maska ze zelených superpotravin

0 Comments
Previous Post
Face-Up přístroj na domácí léčbu akné recenze
Next Post
Návod na přípravu růžové soli do koupele