Přírodní deodorant s vůní grepu

grapefruitovy domaci prirodni deodorant

Léto je v plném proudu. Sluníčko pálí čím dál tím silněji a my se potíme víc a víc. Ne, že by to byla špatná věc (pocením se přeci zbavujeme odpadních látek z našeho těla), ale zápach zpocených paží není příjemný snad nikomu.

Deodorant patří (společně s peněženkou, klíči od bytu a mobilem) k základnímu vybavení mé kabelky a to proto, že se nonstop potím. A to doslova NONSTOP. Ano i tehdy, když nic nedělám.

Pro ty z vás, které trpí podobným problémem jsem si připravila návod, jak si vyrobit rychlý domácí deodorant a to za použití jen 3 ingrediencí:

Bambucké máslo

bambucke maslo jako ingredience do prirodniho deodorantu

Je jednou ze základních ingrediencí při výrobě domácí kosmetiky. Nerafinované bambucké máslo obsahuje velké množství vitamínu A a E. Je vhodné hlavně pro suchou a podrážděnou pokožku a to právě díky svým zklidňujícím účinkům. Našemu deodorantu dodá krémovitost a jeho účinky oceníme hlavně po holení.


Soda

jedla soda jako ingredience do domaciho deodorantuJedlá soda má v kosmetice široké využití. Mnohé z vás jí možná používají na přirozené bělení zubů nebo odstranění černých teček na tváři. Soda má vysokou schopnost pohltit jakoukoliv mastnotu a právě proto jevhodná také jako ingredience do přírodních deodorantů.

Grepový esenciální olej

grepovy_olej_prirodni_deodorant

Citrusy jsou další přírodní alternativou v boji proti pocení. Esenciální oleje z grapefruitu nebo limetky jsou nejčastěji používanými “osvěžovači” deodorantů a to nejen díky tomu, že dokáží perfektně pohltit pot, ale navíc krásně svěže voní.

Proč používat přírodní deodorant?

Když mi bylo zhruba 16 let, v podpaží jsem si nahmatala malou bulku o velikosti bonbónu Bonpari. Moje babička v mládí překonala rakovinu prsu, a tak mě má máma vzala okamžitě na vyšetření. I když se později ukázalo, že bulka není rakovinného původu, paní doktorka mi vysvětlila, že její vznik může být zapříčiněný různými faktory, mezi nimi i nadměrné používání antiperspirantů a deodorantů. Jak jsem už zmínila, už odmalička jsem se nadměrně potila a tomu se přímo úměrně rovnala i má vysoká spotřeba deodorantů. Tehdy jsem si řekla, že pokud mám s tímto problémem celý život bojovat, aspoň se pokusím snížit riziko vzniku dalších nepříjemností a vyrobím si stejně účinné deodoranty, ale bez zbytečných chemikálií.

 

Co budeme potřebovat?

  • 3 lžičky jedlé sody
  • 2 lžičky bambuckého másla
  • 5 kapek grepového oleje
  • nádobku

 

 

 

KOUPIT MÁSLO                               KOUPIT SODU                         KOUPIT OLEJ

Postup

Ve vodní lázni rozpustíme bambucké máslo. Necháme vychladnout a smícháme ho s ostatními ingrediencemi. Pořádně zamícháme a vložíme na 10 minut do lednice.

Pozor!

Pokud pocítíte nepříjemné svědění nebo začervenání pokožky, zredukujte množství sody na polovinu. Pokud se nepotíte tak intenzivně jako já, stačí vám použít 1 lžičku (nebo méně).

Na závěr

Nebojte se experimentovat s ingrediencemi a esenciálními oleji. Můžete vyzkoušet přidat kokosový olej nebo jiné esenciální oleje v případě, že vám grepová vůně vadí. A co vy? Máte svůj osvědčený recept? Dejte mi vědět, budu se těšit.


Přírodní deodorant s vůní grepu

0 Comments
Previous Post
Návod jak připravit domácí malinový scrub na rty
Next Post
Navod na pripravu domaciho prirodniho opalovaciho kremu s faktorem 30