Rady od maminky v péči o pleť

Rady od maminky v peci o plet

Když jsem byla malá, brával mě táta každou neděli odpoledne do ZOO. Byl to čas, který měla máma vyhrazený pro sebe a trávila ho se svými kamarádkami v lázních. Jako dítě jsem nechápala, jak se může někdo dobrovolně na celé odpoledne zavřit v místnosti, místo aby pozoroval zvířata a měl prsty ulepené od cukrové vaty.

To odpoledne byl táta zavalen prací a mě nezbylo nic jiného, než vyrazit s mámou a jejími kamarádkami. (Nejhorší věc na světě…) Bylo mi šest. Většinu času jsem proseděla v koutě s omalovánkami. Ano, tou dobou ještě nebyly mobily. Ale pak mě něco zaujalo. Zahlédla jsem kosmetičku, jak nabírá lopatkou jakousi zelenou mazlavou hmotu a natírá jí mámě na obličej. Hmota začala tvrdnout a minuty utíkaly. Následné sloupávání masky mi připomínalo hada, jak se svléká z kůže. Myslíte, že jsem zaznamenala, že mámina pleť je jasnější a rozzářená? Ani náhodou. A toužila jsem onu mazlavou hmotu vypadající jako druhá kůže vyzkoušet? Ó ano! A příšera se zrodila.

Nikdy jsem na svou mámu nesváděla vinu za to, že je zodpovědná za moji posedlost v péči o pleť, ba naopak. Dala mi ty nejlepší vyzkoušené a léty prověřené rady, které vám teď přináším.

 

Na osušení pleti nepoužívejte ručník

 

rady_maminka_pece_o_plet_uterakMáma má na svůj věk neuvěřitelnou pleť a přísáhá, že se jí léta nedotkla ručníkem. Doma jsme to vždy brali jako vtip, ale nakonec to byla ona, kdo se smál naposled. Tření může čerstvě vyčištěnou pleť značně podráždit. Raději než drhnout obličej ručníkem, osušte jej jemným poklepáváním konečky prstů. Je to navíc dobrý rituál, jak udržet svou pleť pevnou a svěží. Chápu, že ne vždy na to máte náladu a chuť. V takovém případě použijte ručník velmi jemný, ale opět osušte pouze jemným poklepáním.

 

Čas jako rozhodující faktor

Dále mě máma učila, že mám krém aplikovat do 3 minut od osušení obličeje, dokud je pleť ještě jemná a vlhká. Tak se co nejlépe vstřebají všechny účinné látky v produktu. Někdy jsem rychlá jako blesk a zvládnu to i pod zmíněné 3 minuty. Jindy mi to kvůli lenosti trvá celou věčnost. Ale to snad známe všechny.

 

Používejte svůj oční krém kreativně

rady od maminky v peci o plet

Pokud si vtíráte krém do pokožky příliš intenzivně, snižujete tím její elasticitu. Oční krémy jsou mnohem lehčí konzistence než běžné hydratační, protože jsou cíleny na citlivou oční oblast. Jsou ale vhodné k použití na celou tvář. Účinkují proti předčasnému stárnutí pleti i k jejímu projasnění. Mnoho žen v Korei používá svůj oční krém právě na celý obličej. Výrobci na tento trend zareagovali výrobou větších balení.

 

Směrem vzhůru a nezapomenout na krk

 

rady v peci o pletMáma mi vždy říkala, že není důležité jen to, co aplikujeme na tvář, ale i způsob, jakým to děláme. Každých 30 vteřin denně navíc věnovaných péči o pleť je srovnatelných s krátkým šlofíkem. Je to zkrátka něco, co dlouhodobě prospívá a má prokazatelně viditelné výsledky. Pravidelně jemně vmasírujte krém konečky prstů směrem vzhůru a nezapomeňte namasírovat i krk. Na tyto účely máma ráda používá tekuté, lehké sérum nebo jemný ošetřující krém, který se snadno vstřebává.

 

Nikdy nejste dost stará na sklenici mléka

Je to letitá korejská tradice opláchnout si obličej po vyčištění mlékem. Tato metoda je založena na vědě – laktóza v mléce přirozeným způsobem odstraňuje staré buňky a napomáhá tím k jasnější a jemnější pokožce. Osobně jsem malinko háklivá používat stejné mléko do cereálií a na pleť zároveň, vyhradila jsem si tedy speciální láhev pouze na tyto účely. V Korei se mléko používá jako 15 vteřinová regenerační maska, která pomáhá pleť obnovit a rozjasnit.

 

Opalovací krém za všech okolností

 

maminciny_rady_v_peci_o_plet_starnutiJsme zvyklé používat opalovací krém hlavně v létě, což je chyba. Obzvlášť v zimě, když vyrazíme lyžovat na strmé kopce je nutné na něj nazapomínat. UVA paprsky přispívají velkou měrou ke stárnutí pleti, a i když je sluníčka málo, stále na nás dopadají. Proto ho používejte 365 dní v roce.

 

Máte také nějaké zaručené tipy od své maminky? Neváhejte a podělte se o ně se mnou v komentářích.

 

 

Rady od maminky v péči o pleť

0 Comments
Previous Post
Next Post
Rituál péče o pleť na večer