Pleť vs. Město aneb Jaké účinky má městské prostředí na naši pleť

Mesto a jeho ucinky na nasi plet

Život ve městě přináší určité oběti – bydlíte v malinkatém bytě, utrácíte hromadu peněz a vystavujete se stresu, kterému byste se vyhnuli kdybyste zůstali na předměstí nebo na venkově. Vydáváte se do drogerie pouze za účelem pořídit si novou zubní pastu? A co vaše péče o pleť? Pokud žijete právě ve městě, je nutné svou pokožku chránit proti volným radikálům, ozónu a poletujícími nečistotami. Znečištěný vzduch může být vedoucím činitelem při tvorbě akné a vést k předčasnému stárnutí pleti. Oslovila jsem dermatology a ještě dříve než se pustím právě do ochrany vaší pleti, přečtěte si, co vlastně budete chránit a proč.

Co přesně jsou volné radikály?

Nejsou to, jak by snad název napovídal, nebezpeční vězni na útěku, kteří se chystají okrást vaší pleť o vlhkost a jas ve chvíli, kdy spěcháte ráno do práce. Jsou mnohem zákeřnější, protože jsou přímo součástí vaší pokožky. Dr. Heidi Waldorf, ředitelka kosmetické dermatologie v Mount Sinai vysvětluje: “Co přesně jsou volné radikály? Jsou to reaktivní molekuly, které se tvoří vlivem ostatních procesů, jako např. vlivem slunečního záření nebo působením cigaretové kouře. Laicky řečeno – volné radikály se tvoří, když normální funkční buňky mutují pokud jsou napadeny znečišťujícími látkami v městském ovzduší (Praho, milujeme tě!).” V důsledku toho je pleť náchylnější k předčasnému stárnutí a vysušování.

Co se tedy dá dělat?

Mesto vs Plet serum ClarinsUV paprsky jsou velkým spouštěčem buněčných mutací, začněte tedy s ochranným faktorem. Poté sáhněte po produktech bohatých na antioxidanty. Dermatoložka Jessica Weiser doporučuje výrobky obohacené o vitamíny C a E, arganový olej, zelený čaj nebo kávové boby. Ty ochrání zbytek vašich buněk před působením volných radikálů a zároveň chrání před tvorbou nových. Séra používejte k cíleně léčbě po vyčištění pleti a před její hydratací. Lehké sérum Multiactive Fluid Antioxidant Serum od značky Clarins vytvoří perfektní bariéru a dá se kombinovat s jakýmkoli produktem. Pokud vaše pleť potřebuje výrobek těžší konzistence, vyzkoušejte denní BB krém Idéalia, který nejen sjednotí tón vaší pleti, ale také ji dokonale ochrání před nebezpečnými nástrahami velkoměsta. Podstatné je, aby vaše pleť dostala přesně to, co potřebuje.

Pro lepší pochopení efektu volných radikálů a antioxidantů na naši pleť jsem připojila toto video:

Nežiji v New Yorku ani v Londýně, jsem v bezpečí?

Kéž by to mohla být pravda. Možná bychom se mohli odstěhovat na farmu někam na venkov a žít z darů země. Dr. Waldorf uvádí, že zatímco obyvatelé měst jsou vystaveni mnohem větší koncentraci znečišťujících látek v ovzduší, ani slabě osídlené oblasti nejsou úplně bezpečnými zónami. „Je to způsobeno větrem, který tyto nečistoty roznáší, jsou tedy problémem naprosto všude.“ Ideální je používat jednou týdně pleťovou masku s antioxidanty.

Plet vs Mesto micelarni voda BiodermaMohu svou pleť chránit a čistit zároveň?

Pokud si věříte, tak určitě. Jestli se opravdu chcete bránit, navrhuje Dr. Weisser vyměnit váš přípravek, který používáte k večernímu čištění pleti, za micelární vodu (např. tu od Biodermy, kterou osobně používám již dlouhá léta) nebo produkt na bázi oleje, abyste se důkladně zbavili nečistot.

Dobře, dost o pleti – a co má mysl?

Nemáme potřebu vám říkat, jak je z tohoto hlediska bydlení ve městě problematické, možná trochu více stresující než kdekoliv jinde. Větším zlem než volné radikály, ozón a pasivní kouření je stres. Ten hraje velmi důležitou roli v postupném poškozování vaší pokožky. Volné radikály totiž mají přímou spojitost s úzkostí a emocionálním stresem. Je jen pár věcí, které dokáží nahradit krémy a to pravidelný spánek a cvičení, ale pokud si můžete dovolit žít na venkově, možná neváhejte a přestěhujte se.

________________________________________________________________________________________________________________________________

Zdroj: intothegloss.com

Ohodnoť tento článek

0 Comments
Previous Post
tajne beauty ritualy ktere delame o samote
Next Post
jarni detoxikace pleti