Beauty rituál na večer: Připravte svou pleť na večerní odpočinek

Rituál péče o pleť na večer

Dnes vám přináším 6 kroků, které jsou mým (a měly by se stát i vašim) základem večerní péči o pleť. Podobně jako při ranních rituálech, každý z jednotlivých kroků má jiné účinky.

Dvojitá očista

 

Večerní očistný rituál pleti vodouProč je důležité čistit pleť dvakrát? Jsme přesvědčeni, že pro důkladně čistou pokožku je nutné používat čistící oleje nebo vody na odlíčení make-upu a následně čistící pěnu nebo gel k odstranění zbývajících nečistot a kožního mazu. Zaměřte se také na složení přípravků a vybírejte ty, které neobsahují sodiumlaurylsulfát, označovaný jako SLS, což je pěnidlo, které při nadměrném používání může kůži dráždit a vysušovat. I v případě, že make-up nepoužíváte, ale mažete se krémem s ochranným faktorem, nezapomeňte, že tyto krémy mají vlastnosti odolávat potu a vlhkosti. Je tedy třeba pleť také očistit, abyste dosáhly úplného odstranění nečistot.

Večerní rituál péče o pleť pleťové tonikumToner

Toner je navržen tak, aby udržoval v pleti rovnováhu a připravil ji na maximální přijetí živin. V Asii věří, že čím je tekutější, tím intenzivněji proniká do pokožky. Aplikovat toner s protistárnoucími a hydratačními účinky před tím než použijete sérum nebo krém je nyní trendem. Je to obzvlášť důležité u krémů hydratačních, které obsahují látky pomáhající pleti držet vlhkost a tím tvoří jakousi bariéru. Přípravek se tedy nedostane tak hluboko do pokožky. Toner nejen, že vyváží a připraví vaši pleť, ale také zajistí její hydrataci a příjem živin. Můžete samozřejmě používat stejný produkt ráno i večer nebo při večerní péči použít více vyživující. Budete možná překvapeni, jak je vaše pleť doslova lačná po hydrataci.

Oční krém

Rituál na večer v péči o pleť aplikace očńího krémuNa oční okolí, nejchoulostivější část tváře, nepoužívejte váš běžný krém nebo sérum na obličej. Abyste tuto citlivou oblast ochránili, je dobré oční krém aplikovat ještě před použitím dalších přípravků. Naším tipem je nanést krém v podobě teček na nadočnicový a podočnicový obouk a jemně vmasírovat do pokožky poklepáváním bříšky prstů. Možná vás to svádí k nanesení krému co nejblíže oku, ale nedělejte to. Můžete si tím oči podráždit.

Sérum

Pokud máte unavenou pleť, viditelné linie a vrásky nebo vás trápí barevná nedokonalost pokožky, je sérum tou nejlepší volbou. Je to přípravek s největším efektem a pro nás je produktem, do kterého investujeme nejraději. Pokud je to možné, mějte alespoň 2 různé druhy a podle momentálního stavu vaší pleti se rozhodujte.

Krém

Večerní rituál péče o pleť - krém je důležitýBojíte se přebytečného lesku? Proto je ideální používat hydratační krémy právě před spaním. Hydratace je základem péče o pleť, je to časem prověřená metoda k dosažení zářivé a zdravé pleti. A jak nejlépe zjistíme, že máme dehydrovanou a suchou pokožku? Zkuste tuto metodu – štípněte se do kůže a pokud se drobné linky a vrásky okamžitě vyhladí, je vaše pokožka dostatečně hydratovaná a elastická.

 

Něco navíc (např. o víkendech)

Peeling

Večerní rituál v péči o pleť za použítí peelingu z hnedého cukruKůže se přirozeně obnovuje každých 28 dní, ale působením vnějších vlivů, jakými jsou stres nebo škodliviny v ovzduší se tato doba prodlužuje. Peeling pomáhá odstraňovat mrtvé buňky a šupinky kůže, které zabraňují pronikání účinných látek z kosmetických produktů. V zimě je vaše pleť obzvlášť citlivá, proto stačí peeling 1x týdně. Vyzkoušejte např. náš recept na rychlý domácí peeling z hnědého cukru, který najdete v našem článku Přivítejte jaro s krásnou pletí!

Maska

 

Rituál péče o pleť za použití maskyMoje nejoblíbenější! Co se týče masek, často vídám doporučení používat je až po použití séra, ale poté, co jsem mluvila s mnoha korejskými chemiky a odborníky, doporučuju používat masku před tímto krokem. Nezapomeňte na to, že v tomto případě neznamená, že déle je více. Je podstatné masku odstranit předtím než začne vysychat a tím zpětně absorbovat vlhkost z pokožky. Vaši pleť vykrmí, zásobí hydratací a připraví na následné použití séra nebo krému. Výjimkou jsou masky na spaní, které by měly být použity až jako poslední krok před uložením ke spánku. Víc o tom, jak nejefektivněji využít plátýnkové masky se dozvíte v našem článku Plátýnkové masky: 4 hlavní zásady jejich používání

 

Extra hydratace

Vyzkoušeli jste všech 6 kroků a stále se probouzíte se suchou pokožkou? Nebojte se večer experimentovat. Zkuste doplňkové emulze nebo oleje ještě předtím než použijete závěrečný krém nebo sérum, abyste dosáhli maximální hydratace.

________________________________________________________________________________________________________________________________

Zdroj: glowrecipe.com

Beauty rituál na večer: Připravte svou pleť na večerní odpočinek

0 Comments
Previous Post
Rady od maminky v peci o plet
Next Post
koenzym g10 kosmetika