4 hlavní zásady používání plátýnkových masek

Platynkove masky a jej spravne pouzivani

 

Déle neznamená lépeplatynkove masky zasada uzivani 1

Myslíte si, že pokud dostanete X výhod za 20 minut, musí hodina výsledky ztrojnásobit? Možná v některých případech, ale rozhodně ne při používání plátýnkových pleťových masek. Po nanesení na pleť vytvoří bariéru, díky které mohou veškeré přísady intenzivně pronikat do pokožky. Ale pokud se maska vysušší, začne z pleti vysávat vlhkost. Proto je ideální doba působení 20 minut, což je ovšem dost na to, abychom zaznamenali maximální účinky. Dobrá rada zní – s maskou určitě nespěte, nezajistí to skvělou hydrataci, ale akorát probuzení s kůží suchou jako papír.

 

platynkove masky zasada uzivani 2Klíčem jsou ingredience

Co dělá plátýnkové masky tak efektivními? Tyto masky doslova krmí vaši pleť pečujícími ingrediencemi v co nejkratším čase. Plátýnko vytvoří ochranu, a tak mohou veškeré přísady průběžně pronikat do pokožky
bez rizika, že by se odpařily. Proto je velmi důležité, abyste dbali na složení těchto výrobků. Zaměřte se hlavně na to, aby maska neobsahovala škodlivé látky jako jsou parabeny, minerální oleje a umělá barviva, která mohou způsobit zanícení a podráždění pokožky. Nejúčinnější přísady obsahované v mých oblíbených maskách najdete například zde.

 

platynkove masky zasada uzivani 3To co uděláte před a po aplikaci je stejně důležité jako maska samotná

Před aplikací je nutné pleť vyčistit a nanést toner, abyste z ní získali maximum. To je možné dosáhnout také peelingem. Naše pokožka se sice každé čtyři týdny obnovuje, ale působením vnějších vlivů a také vlivem stárnutí se její přirozená funkce snižuje. Pokud tedy nejsou odumřelé buňky před nanesením masky odstraněny, vyživující přísady neproniknou do kůže tak efektivně.

Plátýnkové masky jsou napuštěny sérem. Pokud máte pleť sušší, doporučujeme ji po aplikaci ošetřit hydratačním krémem. V momentě, kdy masku odstraníte, vmasírujte zbytky séra do pokožky pomocí poklepáváním bříšky prstů. A jeden malý tip – pokud zůstanou po vyndání masky v obalu zbytky séra, naneste si jej na tvář, krk i ruce ještě před použitím plátýnka. Tím zvýšíte její účinnost.

 

 platynkove masky zasada uzivani 4Ne všechny masky jsou si rovny

V dnešní době je na trhu spousta druhů masek z různých materiálů – z papíru, látky, bavlny, hydrogelu nebo biocelulózy. Pokud si pořídíte cenově dostupnou levnější masku, zkontrolujte její složení. Ty z bavlny by měly obsahovat vysoce kvalitní, synteticky nebarvenou bavlnu, která zajistí 100% prodyšnost. Je důležité, aby platýnko bylo sérem doslova promočeno, jen tak bude vaše pleť krásně jemná a vyživená.

Různé masky mají také rozdílnou přilnavost na obličej.U některých hrozí riziko, že maska bude po obličeji klouzat nebo dokonce spadne, a tím by byl přínost této metody minimální.

I tak jsou plátýnkové masky dobrým doplňkem v péči o vaši pleť. Najděte si takovou, která vám bude vyhovovat a používejte ji 1 – 2x týdně, abyste dosáhli nejlepších výsledků.

Ponuka plátýnkových masek u nás

Missha plátýnkové masky

Korejské plátýnkové masky značky Missha
Korejské plátýnkové masky značky Missha

 

Holika Holika plátýnkové masky

Korejské plátýnkové masky značky Holika Holika
Korejské plátýnkové masky značky Holika Holika

Steblanc plátýnkové masky

Korejské plátýnkové masky značky Steblanc
Korejské plátýnkové masky značky Steblanc

Zdroj: glowrecipe.com


4 hlavní zásady používání plátýnkových masek

0 Comments
Previous Post
boom korejske kosmetiky
Next Post
Pozitivni ucinky Vitaminu C na nasi plet