4 domácí pleťové masky z běžných potravin

Pět domácích pleťových masek

Krásná, jasná, zářící pleť nemusí nutně znamenat nákup drahé kosmetiky v místního obchoďáku, navíc plné chemických přísad. Ve své spíži máte pravděpodobně k dispozici dostatek potravin, které budou úžasně fungovat na vaši pokožku.. Běžné potraviny jsou přesně to, co vaše pleť potřebuje pro zdravý vzhled, který můžete nejen vidět, ale i cítit. Překvapuje vás, že běžné potraviny můžete použít ve vaší péči o pleť? Vytvořte si domácí pleťovou masku ještě dnes.

Přinášíme vám jednoduché základní recepty. Buďte kreativní a nebojte se použít i jiné potraviny, jak je libo, To co je zdravé a prospěšné pro vaše tělo, bude mít stejné účinky i na vaši pleť. Například, potraviny bohaté na živiny, jako je kapusta nebo jahody, jsou plné antioxidantů a léčivých rostlinných látek nazývaných fytochemikálie. Pokud je použijete na obličej, dodají vaší pleti přísun živin a vaše pokožka vám poděkuje.

Med

 

Pleťová maska z medu

Med je jednou z nejvýživnějších ingrediencí, zvláště při použití v surové formě. Med přirozeně hydratuje a může pomoci zlepšit velké množství kožních onemocnění. Má také antimikrobiální vlastnosti, což z něj činí efektivního bojovníka proti akné. Díky antioxidantům zaručí vaší pleti mladistvý vzhled. Med funguje dvoufázově – čistí a zároveň hydratuje pokožku. Jinými slovy, po nanesení masky a jejím následném umytí již nepotřebujete hydratační sérum nebo krém. Při pravidelném používání pomůže med vyvážit produkci mastnoty. Je to opravdu jedna z nejlepších přírodních ingrediencí na domácí pleťové masky.

Přísady

 •      1 polévková lžíce surového medu

Postup

 1. Naneste dostatečné množství medu na tvář a vynechte oblast očí (a to pouze proto, že se špatně z této oblasti smývá)
 2. Po 5-10 minutách opláchněte obličej teplou vodou a pokud je potřeba, použijte žínku.

Citrón

citron_pletova_maska

Citróny přirozeně detoxikují tělo a vyvažují vnitřní pH a stejně tak mají pozitivní vliv na pokožku. Pomáhají uvolňovat nečistoty a kyselina citronová jemně a bezpečně omlazuje vrchní vrstvu kůže, pleť osvěží a oživí. Spolu s citrónovou šťávou obsahuje tato maska zelené superpotraviny, díky kterým vytvoříte pastu snadno aplikovatelnou na obličej. Jejich použití na pleť přináší díky obsahu fytochemikálií, které bojují proti poškození pokožky, stejně úžasné výhody jako poskytují celému tělu při konzumaci.

Stejně jako u všech domácích pleťových masek se vždy zaměřte, pokud je to jen trochu možné, na organické přísady. Tím budete mít jistotu, že vaše pleť nebude absorbovat toxiny a chemikálie, které potraviny obsahují díky používání pesticidů. Práškové superpotraviny obvykle naleznete v prodejně zdravé výživy a dbejte na to, aby v případě výroby masek neměly žádnou příchuť.

Přísady

Kde koupíte zelené superpotraviny?

Široký výběr zelených superpotravin najdete např. TADY.

Postup

 1. Smíchejte šťávu a prášek v malé misce
 2. Aplikujte na obličej a vyhněte se oblasti očí (citrón by nepříjemně štípal)
 3. Nechte masku působit 5 minut, poté opláchněte teplou vodu a jemným poklepáním ručníkem osušte.

Ovesná radost

ovesna_pletova_maska_recept

Oves poskytuje širokou škálu vitamínů, minerálů a dalších živin. Je účinný na zklidnění suché, svědivé nebo podrážděné pokožky a zároveň zmírňuje akné, protože stahuje přebytečnou mastnotu z povrchu kůže. Oves rozemletý na prášek můžeme použít jako jemný a účinný peeling, který čistí zanesené póry. Koupíte jej ve formě prášku nebo si můžete doma v mlýnku na kávu či kuchyňském robotu namlít vlastní. Měl by mít konzistenci jemně mleté mouky.

Spojením medu a mletého ovsa vytvoříte pastu. Mějte na paměti, stejně jako u ostatních podomácku vyrobených pleťových masek, že med může být použit jako součást každého receptu. Zlepšuje zdraví vaší pokožky a zároveň pomáhá všechny složky spojovat a tak zaručit snadnou aplikaci.

Přísady

 •    1 polévková lžíce ovsa rozemletého na prášek
 •    1 polévková lžíce surového medu

Postup

 1. Smíchejte oves a med a vytvořte pastu.
 2. Aplikujte na celý obličej.
 3. Nechte působit 5-10 minut, důkladně opláchněte obličej teplou vodou a jemným poklepáním ručníkem osušte.

Skořice

skorice_mleta

Vydatná chuť a energie, kterou nám skořice poskytuje není vším, co nám může tato kůra nabídnout. Při vnitřním užívání pomáhá regulovat hladinu cukru v krvi a přirozeně podporuje metabolismus. Zevně působí jako stimulátor průtoku krve, čímž zanechává vaši pleť oživenou, povzbuzenou a omlazenou. V kombinaci s medem přispívá skořice k velmi efektivnímu hojení mnoha kožních problémů.

Mějte na paměti, že velké množství skořice v této masce může vyvolat pocit horkosti a podráždění, ale to je způsobeno právě zvýšeným průtokem krve a v žádném případě nedochází k poškození pokožky. Je to jen nepříjemný pocit a i přes něj zachovejte obsah skořice dle návodu.

Můžete si samozřejmě koupit již mletou skořici, ale lepší je investovat do té organické, abyste dosáhli co nejlepších výsledků. Celou skořici namelte jako v případě ovsa.

Přísady

 •      1/2 polévkové lžíce skořice
 •      1 polévková lžíce medu

Postup

 1. Smíchejte med a skořici.
 2. Aplikujte na obličej a vyhněte se oblasti očí, jelikož by je skořice mohla podráždit.
 3. Nechte působit 3-5 minut. Netrvá to dlouho, abyste cítili, že tento recept opravdu funguje.
 4. Důkladně opláchněte obličej teplou vodou a jemným poklepáním ručníkem osušte.

Na závěr

Domácí pleťové masky jsou levným a účinným způsobem, jak dosáhnout zdravější pleť. Přesně víte, co si aplikujete na pokožku a jak tyto složky působí. Buďte kreativní a zařaďte různé potraviny do vaší péče o pleť. A navíc, pokud tyto domácí masky umístíte do pěkných skleniček, můžete tak obdarovat své blízké jedinečným, ručně dělaným dárkem.

4 domácí pleťové masky z běžných potravin

0 Comments
Previous Post
Domaci kavovy scrub se skorici a mandlovym olejem
Next Post
Domaci levandulovy balzam na rty