Čištění pleti: 5 rad jak správně na to

Jak si spravne cistit plet

Myslíte si, že čištění pleti je tím nejjednodušším krokem ve vaší každodenní péči a nevěnujete mu příliš pozornosti? Nesprávné čištění však může vyvolat problémy jako je zarudnutí, poškození kůže a jiné nevzhledné vedlejší efekty. Naštěstí vše, co potřebujete, je pár mých rad.

Večer svou pleť čistěte 2krát

Čistění pleti ve 2 krocích zajišťuje důkladné odstranění veškeré špíny. Jedno očištění je nedostatečné hlavně v případě, že používáte make-up. Nejdříve použijte buď klasické odličovací mléko nebo olej, který je mnohem účinnější variantou. Nemáte zrovna žádný po ruce? Zaútočte na kuchyň. Olivový neho kokosový olej jsou neméně skvělé jemné odstraňovače make-upu, udělají tedy stejnou službu. Poté použijte pleťovou vodu nebo tonikum dle vašeho výběru.

TIP!

Věděli jste, že výtěžek z růže je skvělý na tonizaci pleti? Vyzkoušejte si doma vyrobit květinový odličovač make-upu. VIDEO návod najdete zde.

Vyberte si ten správný prostředek pro vaši pleť

Jak najít ten správný? Určitě není nutné utratit spoustu peněz. I v případě, že výrobek obsahuje aktivní složky, nemusí být pro vaši pokožku vhodný a vy nakonec smyjete své peníze do kanálu. Důležitým faktorem je typ vaší pleti. Máte ji suchou, citlivou nebo mastnou? Rozhodujete se mezi krémovým odličovačem, čistícím mlékem bez sulfátů, které mohou být agresivní k vaší pokožce nebo přípravkem na bázi oleje? Jemný pěnivý gel může být ideální variantou.

Snižte teplotu vody

Hlavně v zimních měsících může být příjemné mýt se horkou vodou, ale pro vaší pokožku to není zrovna to pravé. Obzvlášť pokud používáte krémový odličovač a následně hydratační krém. Možná jste slyšeli, že studená voda pomáhá zavírat rozšířené póry. Je to mýtus! Póry se totiž nezavírají ani neotvírají. Vlažná voda je vždy nejlepší volbou a sázkou na jistotu.

Krouživé pohyby a jemná masáž

Stejně důležité jako výběr produktu a zvolení správné teploty vody je způsob nanášení vašeho přípravku. Za prvé, zbavte se žínky, která vaší pleť může poškrábat, obzvlášť pokud máte sklony k podráždění. Namísto toho použijte konečky prstů k jemné masáži obličeje. Tu provádíme krouživými pohyby za použití velmi jemného tlaku. Není potřeba pleť drhnout, tím si jen koledujete o zarudnutí a jiné problémy. Korejky jsou v pleťové masáži mistryně. Připojila jsem pro vás mé oblíbené video, které si pouštím vždy při masáži mé tváře.

Sušte jemně (nejlépe vůbec)

Právě jste se stali mistry v procesu čištění, ale i dokonale čistou pleť můžete zničit špatným usušením. Vyhněte se drhnutí ručníkem, které stejně tak jako použití žínky vede k podráždění pokožky. Místo toho jen jemně přiložte ručník na obličej. Vyčleňte si speciální pouze pro tyto účely. Rozhodně nepoužívejte ten samý jako na zbytek těla a perte ho tak často, jak to jen bude možné. Přece si perfektně čistou pleť neušpiníte zamazaným ručníkem?

! Tip

Pro ještě důkladnější vyčištění nečistot na vaší tváři vyzkoušejte použít kartáček na obličej, který zajistí hloubkové čištění vaší pleti. Naneste váš čisticí gel, vezměte navlhčený kartáček a pomalými krouživými pohyby přejíždějte po tváři. Po skončení nezapomeňte použít hydratující krém nebo sérum.

Sefiros Kartacek na oblicej

KOUPIT KARTÁČEK

 

 

Čištění pleti: 5 rad jak správně na to

0 Comments
Previous Post
Next Post