Levandulový balzám na rty

Domaci levandulovy balzam na rty

Moje sestra miluje francouzskou Provance. Proto se rozhodla zařídit si v tomto stylu i svůj dům. Když jsem u ní byla tento víkend na návštěvě, pochlubila se mi bujným porostem levandule, který lemoval okolí celého jejich krásného domečku. Ta omamná vůně levandule (a velmi suché rty) mě inspirovaly k vytvoření tohoto receptu na domácí levandulový balzám na rty.

 

Balzám na rty používá každá žena téměř denně. Proto by měl obsahovat velké množství výživných látek, které dodají rtům přirozený lesk bez použití dekorativní kosmetiky. Navíc, pokud se rty “napijí” těchto látek, přirozeně zvětší svůj objem. A to je účinek, který žádná z nás neodmítne, že ne?

Proč právě domácí balzám na rty, když si můžu v drogérii koupit hotový za pár korun?

Trochu se nad tím zamyslete. Rty jsou vstupní branou do našeho těla. Kolikrát se za den napijete vody nebo něco sníte? Teď si představte, že vždy, když něco vložíte do úst, zkonzumujete společně s lahodným kouskem vašeho oběda i koktejl chemikálií obsažený v běžných “drogérkových” balzámech. Při této myšlence mě hned přešla chuť.

Příprava balzámu mi trvala dohromady 5 minut. Většinu ingrediencí jsem měla k dispozici z předešlých receptů, některé jsem dokoupila.

Balzám, který jsem vytvořila je opravdovou olejovou a hydratační bombou pro vaše rty. Nazvala jsem ho levandulový, protože vůně levandule suverénně dominuje závěrečnému produktu. Pravdou ale je, že obsahuje množství dalších přírodních složek, jako je kokosový nebo vanilkový olej. Kakaové máslo udrží balzám v tuhém stavu. Med vaše rty zjemní a hydratuje a vitamín E zabrání tvorbě vrásek.

Samozřejmě, bez video návodu bych vás nenechala, takže připojuji i ten. Pusťme se do toho.

Ingredience na přípravu levandulového balzámu

  • 1/2 polévkové lžíce medu
  • 1 polévková lžíce kakaového másla
  • 1 polévková lžíce nerafinovaného panenského kokosového oleje
  • 4 kapky vitamínu E ve formě oleje
  • 10 kapek vanilkového oleje
  • 5 kapek levandulového esenciálního oleje

Kde koupíte ingredience?

Levandulový olej Weleda                                                                             Vanilkový olej Saloos

 

 

 

Kakaové máslo Govinda                                                                               Kokosový olej Sefiros

 

 

Vitamín E v oleji Nobilis Tilia

 

 

Postup přípravy levandulového balzámu na rty

Ve dvojitém kotlíku rozpusťte kakaové máslo a kokosový olej. Do malé nádobky postupně přidávejte  kakaové máslo, levandulový, vanilkový a kokosový olej, vitamín E a med. Ingredience důkladně promíchejte. Vzniklou směs vložte do lednice na 30 minut. Uchovávejte na chladném místě.

 

Voilà!

Právě jste si vyrobili váš vlastní domácí levandulový balzám. Stačí natřít na rty a užívat si tu krásnou vůni levandulí a příjemný pocit na vašich rtech. Pokud můj recept vyzkoušíte dejte mi vědět. Budu se těšit!


 

Levandulový balzám na rty

0 Comments
Previous Post
Pět domácích pleťových masek
Next Post
Návod jak připravit domácí malinový scrub na rty