Malinový lip scrub

Návod jak připravit domácí malinový scrub na rty

Znáte ten pocit mít tak suché rty, že je žádný balzám nedokáže dostatečně hydratovat? Co uděláte? Začnete si do nich nervózně kousat se snahou zbavit se odumřelých částí. A to je špatně!

Suché rty mě nejvíc trápily při návštěve ostrova Bali. Pokud někdo z vás tento indonéský ostrov už navštívil, ví, že doprava je tu absolutně šílená. Výpary z aut a smog ve městě působil na mojí pleť příšerně. Na tváři se mi začaly tvořit pupínky a moje rty byly z prachu a nečistot vysušené a popraskané.

A právě tady jsem vyzkoušela svůj první peeling na rty. Na jeho používání jsem si zvykla tak, že se stal stálicí v mé koupelně. Dnes vám přináším recept na můj oblíbený – malinový peeling. Varuji vás předem, tento peeling je tak sladký, že bude náročné ho nesníst. Ale pokuste se odolat!

Ingredience

Na výrobu tohoto peelingu budete potřebovat 5 ingrediencí.

Med, který rty zvláční, vitamín E, který zabraňuje jejich stárnutí, 1 malinu, která mu dodá skadkou chuť a růžovou barvu, malý kousek ostružiny, která má detoxikační vlastnosti a podpoří exfoliaci a 4 lžičky bílého cukru. Ten jsem se rozhodla použít z toho důvodu, že mi příjde jemnější než ten hnědý. Pokud však máte dojem, že vaše rty potřebují skutečně „zbrousit“, použijte cukr hnědý.

KOUPIT VITAMIN E

 

Postup

Výroba peelingu trvá jen pár minut.

Malinu společně s kouskem ostružiny smícháme se 4 lžičkami bílého cukru. Přidáme 1 lžičku medu a 1 lžičku vitamínu E. Mícháme dokud se malina úplně nerozpustí a nevznikne ucelená hmota. Hotový peeling poté vložíme do malé nádobky a uchováváme v lednici.

Použití

Naneste trochu peelingu na rty a masírujte je po dobu 2-3 minut. Poté opláchněte vodou. Doporučuji na závěr použít hydratační balzám, čímž znásobíte účinky peelingu – můžete vyzkoušet např. můj domácí levandulovaný balzám na rty.

Tip na závěr!

Tento peeling na rty můžete také vyrobit pro vaší maminku, sestru nebo kamarádku jako dáreček. Jeho příprava je nenáročná a oslavenkyni jistě potěší vlastnoručně vyrobený dárek.

A co vy? Používáte také peeling na rty? Který je váš oblíbený? Dejte vědět v komentářích níže. Budu se těšit!

Malinový lip scrub

0 Comments
Previous Post
Domaci levandulovy balzam na rty
Next Post
grapefruitovy domaci prirodni deodorant