Jednoduchý kávový scrub na tělo i obličej

Domaci kavovy scrub se skorici a mandlovym olejem

Věděli jste, že kávová sedlina má úžasné účinky na vaši pokožku? Jenže, kdo by si chtěl po ránu masírovat tělo suchým lógrem? (au!) Pokud ovšem zkombinujete kvalitní kávovou sedlinu s dalšími přírodními ingrediencemi, ihned uvidíte výsledky. Kávový scrub má několik výhod – exfoliační a protizánětlivé vlastnosti, dočasnou redukci celulitidy a očních otoků, zlepšení krevního oběhu a zjemnění pokožky.

Místo používání tělových peelingů s agresivními chemikáliemi, můj domácí kávový scrub kombinuje kávovou sedlinu se skořicí, mandlovým olejem a vitamínem E, které nejen čistí, ale také vaši pokožku vyživují a hydratují. Kdo by si chtěl drhnout kůži chemií, když máme k dispozici naprosto přírodní alternativu k dosažení zdravé a jemné pokožky?

Ingredience

Můj domácí kávový peeling má obvykle 3 hlavní ingredience: mletou kávu, skořici a 100% mandlový olej. Jelikož je moje pleť v poslední době dost zničena, rozhodla jsem se přidat i trochu vitaminu E, abych jí vnesla trochu života.

Potřebujeme:

  • 2 lžičky mleté kávy
  • 1 lžička skořice
  • 2 lžíce mandlového oleje
  • 1 lžička vitamínu E v oleji

 

KOUPIT MANDLOVÝ OLEJ                                                    KOUPIT VITAMÍN E

Pozor!

Na výrobu peelingu určitě nepoužívejte “použitou kávu”. Taková káva neobsahuje potřebné množství kofeinu, který dodává scrubu žádaný energický efekt.

Nezapomeňte!

Nemusíte do scrubu přidávat zbytečně mnoho přísad. Osobně jsem zastáncem názoru čím méně ingrediencí, tím menší šok pro pleť.

Přínos ingrediencí pro pokožku

Kromě úžasné exfoliace, kterou kávový scrub poskytuje, má i další tajnou zbraň: kofein. Kofein je sloučenina, která se hojně vyskytuje v kávě a čaji pěstovanými po celém světě. Technicky je to psychoaktivní droga. Díky tomu, že tak efektivně funguje, je světově nejpopulárnějším stimulantem.

I když všichni víme jaké výhody přináší mysli i tělu, pokud si ho dopřáváme v šálku kávy, méně známé jsou jeho účinky po nanesení přímo na pokožku. Kofein napíná kůži, což pomáhá redukovat celulitidu. Při aplikaci pod a kolem očí minimalizuje otoky a pomáhá léčit nedědičné tmavé kruhy pod očima. Kofein je také bohatý na antioxidanty, které pomáhají v boji proti předčasnému stárnutí pokožky, jako jsou vrásky, pigmentové skvrny a jemné linky.

Skořice zajistí pleti vyhlazení, napnutí a samozřejmě mu přidá krásnou vůni. Mandlový olej pleť naopak hydratuje a zjemní. K výrobě scrubu použijte výhradně 100%-ní, za studena lisovaný mandlový olej, při kterém máte jistotu, že neprošel žádnými chemickými procesy a nemá škodlivé přísady.

Návod jak si vyrobit domácí kávový scrub

Dost bylo řečí, pusťme se do práce. Abyste viděli jak jednoduché je vyrobit si scrub doma, připravila jsem si pro vás video návod. Scrub doporučuji používat v rámci vašeho večerního beauty rituálu. Ten pocit čistoty je k nezaplacení.

Jednoduchý kávový scrub na tělo i obličej

0 Comments
Previous Post
Next Post
Pět domácích pleťových masek