V dnešním uspěchaném světě si čím dál méně najdeme čas pouze pro sebe. Ráno vstát, jít do práce, večer navařit a jít spát… začarovaný kruh, který nazýváme pracovní týden. Chvilku na relax si najdeme až během víkendu. Pro mě je neděle dnem absolutního relaxu. Téměř každý týden si dopřeji dlouhou relaxační koupel, během které zcela „vypnu“ a také (jak by moje babička řekla) „smyju ze sebe všechny hříchy“. Věřím, že mnoho z vás má stejnou rutinu a právě proto jsem si pro vás připravila něco, co vám tuto chvilku relaxu trochu zpříjemní – jednoduchý návod jak si vyrobit růžovou sůl do koupele.
PS: Je to skvělý DIY dárek pro vaše milované na Valentýna 🙂
Co budete potřebovat?
- himálajskou růžovou sůl
- za hrst růžových lupenů
- esenciální olej z růže
- esenciální olej santalové dřevo
- sodu bikarbonu
- uzavíratelnou nádobu
Himálajská růžová sůl
Tato ingredience se pravděpodobně nachází ve vaší kuchyni a ne v koupelně. Himálajská růžová sůl je mnohem zdravější než obyčejná sůl, a to zejména díky vysokému obsahu minerálů jako např. zinek, vápník či železo. V kosmetice se používá především v přípravcích do koupele nebo jako součást tělových peelingů.
Extrakty z růže
Růžové výtažky, ať už v podobě růžové vody, esenciálního oleje nebo samotných růžových lupenů patří k těm z nejúčinnějších látek v kosmetice. Díky jejich nesčetným benefitům pro pleť (o kterých jsem psala v tomto článku) a krásné vůni bude mít růžová voda a esenciální růžový olej v mé koupelně vždy své místo.
Pokud máte k dispozici jiné esenciální oleje – jako např. levandulový, grepový nebo vanilkový, nebojte se je přidat. Relaxační koupel by měla vonět vašimi nejoblíbenějšími vůněmi. Je to přece vaše chvilka pro odpočinek, tak si ji udělejte podle sebe 🙂
Příprava relaxační růžové soli do koupele
Všechny ingredience vložte do mixéru a mixujte pár minut. Růžové lupeny se rozdělí na miniaturní kousky a ingredience se všechny spolu pěkně promíchají. Hotovou sůl přesypte do uzavíratelné nádobky s víčkem. Pokud se ji chystáte darovat, nezapomeňte ji pěkně ozdobit, např. červenou mašličkou.
Tipy pro ideální koupel
Vím, toto mrazivé počasí si přímo žádá otočit kohoutkem a napustit si tu nejžhavější vodu jaká se jen dá. Tím si však můžete více uškodit než polepšit!
Příliš horká voda může totiž vaši pokožku poškodit. Ideální teplota vody by se měla pohybovat zhruba 2 °C nad běžnou tělesnou teplotu, tedy 39 °C. Proto vanu začněte napouštět nejdříve studenější vodou a pomalu přidávejte teplejší. Pro úplnou relaxaci si vezměte s sebou do koupelny dobrou knížku, zapněte příjemnou hudbu a pohár dobrého vína také neuškodí 🙂
Přeji vám ničím nerušenou relaxační koupel!
Vaše Soňa
Nemáte zrovna chuť na DIY?
Vyzkoušejte některou z těchto voňavých solí do koupele.
Nobilis Tilia Himalájská sůl, Přírodní peeling | Natura Siberica Sůl do koupele revitalizující |
Soaphoria detoxikační černá himalájská sůl do koupele |