Recenze přírodního deodorantu bez hliníku od značky Bioaroma

Bioaroma Přírodní deodorant

283 Kč
Share on Facebook

K čemu slouží? Na jaký typ pleti je vhodný? Hlavní složka produktu Testované na zvířatech? Parfemace
chrání proti pocení všechny typy pleti
  • mandlový olej,
  • olivový olej,
  • bylinka Saturejka,
  • máta,
  • tea tree.
Ne příjemná svěží vůně, mix máty a tea tree

S kosmetikou od Bioaromy už jsem se setkala při testování esenciálního oleje Diktamos, který mě 100% zaujal a přesvědčil svými účinky. Nyní testuji krémový deodorant se saturejkou, mátou a tea tree olejem. Tento přírodní deodorant je bez hliníku a obsahuje pouze čisté esenciální oleje. Zatím jediná prokázaná studie potvrdila, že hliník dráždí naši pleť, od začervenání až po pálení kůže, zejména po oholení. Neexistuje žádná důvěryhodná studie o tom, že používání deodorantů a antiperspirantů s hliníkem způsobuje rakovinu, avšak proč něco riskovat, když můžeme eliminovat chemické látky na našem těle? V dnešní době je to více než nutné, když mám pocit, že na nás na každém rohu číhá umělá kosmetika.

Balení přírodního deodorantu se saturejkou, mátou a tea tree

Složení přírodního deodorantu

Složení deodorantu je super, jeho základ je mandlový olej, olivový olej a včelí vosk. Dále obsahuje bambucké máslo, diktamový olej, olej z Máty peprné, cypřišový olej, olej z bylinky Saturejky, Tea tree olej, olej z Cistu a přírodní vonné látky Linalool a Limonene (přirozeně se vyskytují  v rostlinách, např. citrusech, levanduli, růži aj.).

Deodorant je opravdu krémový, tak jak se uvádí v názvu. Konzistence je příjemná a dobře se roztírá. Voní jako směs máty a tea tree, obě vůně mi jsou příjemné a k deodorantu se hodí, vyvolává to pocit svěžesti. Díky neutrální vůni se hodí i pro pány.

Testování deodorantu Bioaroma bez hliníku

Podstoupila jsem s deodorantem dvě krizové situace, týdenní nákup v Kauflandu a pečení vánoček. U obou obstál na jedničku, žádné známky pocení ani zápachu! Představte si celé odpoledne v kuchyni, hnětení těsta, pletení, pečení…. Jinak deodorant při běžném provozu, tedy běžném pracovním dni, funguje jako náhrada za můj klasický antiperspirant s holubičkou v logu :).

Krém používám jednou denně, většinou ráno, množství cca půl čajové lžičky na obě podpaží. Je důležité nechat vstřebat a zaschnout. Pokud nanesete hodně krému, budete se lepit, protože se nevstřebá. Aplikace je fajn, je jednoduchá, možná trošku složitější než s běžným deodorantem/antiperspirantem ve spreji. Jako velké plus hodnotím hydrataci kůže v podpaží, kde po každodenním holení je kůže velmi namáhaná a má sklon k vysušování.

Verdikt

Známku ode mě dostane 4,5 hvězdiček. Trošku se mi nezamlouvá to složitější  nanášení na pokožku, ale jinak všechno ostatní, od vůně po konzistenci až po samotný účinek mi velmi vyhovuje. Plusem je samozřejmě 100% přírodní složení a minimalizace negativních účinků na naše zdraví!

 

Přírodní deodorant

0 Comments
Previous Post
Diktamový olej recenze od značky Bioaroma
Next Post
Čístící mýdlo Carbone od slovenské značky Soaphoria recenze
uzasna plet newsletter

Sledujte nás na Facebooku

… a na Instagramu

A smile is the best makeup.

Marilyn Monroe

A girl should be two things: classy and fabulous.

Coco Chanel

There are no good girls gone wrong - just bad girls found out.

Mae West

As usual, there is a great woman behind every idiot.

John Lennon

Think of all the beauty still left around you and be happy.

Anne Frank

Beauty is only skin deep, but ugly goes clean to the bone.

Dorothy Parker