Diktamový olej recenze od značky Bioaroma

Bioaroma Diktamový olej

284 Kč
Share on Facebook

K čemu slouží? Na jaký typ pleti je vhodný? Hlavní složka produktu Testované na zvířatech? Parfemace
Hydratace such pokožku, podrážděnou pleť, suchou pleť, jizvy. všechny typy pleti 100% čistý esenciální olej diktamos Ne Silná, bylinná, jako bylinkový čaj na nachlazení.

Diktamus? Opravdu? Není to jen jazykolam? Ne, jen je to pro mě nová a neznámá bylinka, a asi z toho důvodu, že roste pouze na ostrově Kréta. Konkrétně olej pochází z bylinky jménem Dobromysl krétská. Tenhle olejíček vyrábí firma BioAroma, která se orientuje na přírodní kosmetiku. Bylinky do přípravků kupuje od farmářů. BioAroma se inspiruje starověkými recepty a díky tomu jsou jejich výrobky velmi specifické a účinné. Jejich kosmetika neobsahuje žádné chemické ani konzervační látky, což je přesně to, co potřebuji na mojí velmi citlivou pleť.

Diktamový olej má vysoce antibakteriální účinky.

Účinky diktamového oleje

Co všechno bylinka Diktamus umí? Je vysoce antibakteriální a protizánětlivá, o čemž jsem se přesvědčila i na vlastní kůži. Je vhodná na širokou škálu kožních problémů, od akné, po ekzémy, suchou kůži, jizvy a další kožní neduhy!

Řekové tvrdí, že má i afrodiziakální účinky a také se z ní dělá čaj, který posiluje imunitu. Kdo někdy zavítal do Řecka, asi si vzpomene, že výrobky z oleje tam seženete prakticky všude. Vyplatí si je koupit na různých tamních farmářských trzích.

Použití

Co všechno diktamový olej vyřešil na mojí pleti? Tak za prvé, trochu jsem z toho stále překvapená, ale už jen po 4 dnech používání oleje mi začaly světlat červené fleky na tváři po akné, což s určitou nadsázkou považuju za malý zázrak. Dále se mi urychlilo hojení boláčků a strupů a to tak, že i přes noc jsem druhý den měla pupínky “skoro” zahojené, obvykle to trvá 3-4 dny. Hydratace pleti, naprosto úžasný stav, nemám pocit stažení a celkově je na pleti vidět rozjasnění. Jako jediný z mnoha vyzkoušených olejů ho můžu používat i přes den, hned se vsákne a pleť není mastná (pokud to tedy nepřeženete s dávkováním). Já asi nemám jedinou věc, co bych oleji vytkla. Překvapila mě jeho vůně, voní jako sirup na kašel s jitrocelem, a to já tedy mám moc ráda, tyhle bylinkové vůně.

Recept na domácí pleťový peeling

Olej používám i do masky na obličej, konkrétně je můj super recept následující: zcukernatělý med, trochu bylinné osvěžující a hydratační vody od Havlíka a 5 kapek diktamového oleje. Med může být i tekutý, ale tím se ochudíte o peeling pleti, který je naprosto super! Masku nechávám obvykle působit do zaschnutí, pak navlhčím a krouživými pohyby smyju. Doporučuju!

PS: Pokud nemáte Havlíkovu vodu, použijte odvar z heřmánku!

Domácí pleťový peeling s diktamovým olejem, medem a bylinnou vodou od Havlíka.

Kompletní recenzi na bylinnou vodu od Havlíka si můžete přečíst ZDE.

Verdikt

Škoda, že máme hodnocení jen do 5 hvězdiček, já bych oleji totiž dala rovnou 10! Doporučuju vyzkoušet a investovat do něj, cenově vychází 279 Kč/50ml.

Diktamový olej si můžete zakoupit v eshopu Folly.cz

Diktamový olej

0 Comments
Previous Post
Recenze a zkušenost s použitím zeleného jílu od značky Saloos
Next Post
Recenze přírodního deodorantu bez hliníku od značky Bioaroma
uzasna plet newsletter

Sledujte nás na Facebooku

… a na Instagramu

A smile is the best makeup.

Marilyn Monroe

A girl should be two things: classy and fabulous.

Coco Chanel

There are no good girls gone wrong - just bad girls found out.

Mae West

As usual, there is a great woman behind every idiot.

John Lennon

Think of all the beauty still left around you and be happy.

Anne Frank

Beauty is only skin deep, but ugly goes clean to the bone.

Dorothy Parker