tea tree ole z australského čajovníku

Altermed Tea tree olej

113 Kč
Share on Facebook

K čemu slouží? Na jaký typ pleti je vhodný? Hlavní složka produktu Testované na zvířatech? Parfemace
Léčba akné Problematická pleť 100% tea tree olej Ne Mentolová

Účinky tea tree oleje

Tea tree olej je nejuniverzálnější olej na mnoho zdravotních neduh. Na internetu jsem našla až 50 různých účinků na naše zdraví. Tak ve zkratce řeší například akné, opary, afty, modřiny, puchýře, rýmu, špatný dech, krvácení dásní, popáleniny, kožní infekce, kvasinky, lupy atd. To je dobrý seznam, co?

tea tree olej z čajovníku australského
Tea tree olej značky Altermed

Když se řekne olej, představíme si mazlavou a těžkou kapalinu, která má většinou výraznou vůni. Tea tree olej je zajímavý tím, že vypadá jako voda, je lehký a čirý a má mentolovou vůni. Je lisován z listů Melaleuca alternifolia, je to keř rostoucí v Austrálii. Olej je antiseptický (ničí plísně), protizánětlivý a dezinfekční. Nepoužívat ho vnitřně, kdy je toxický! Také se hodí na aromaterapii a i jako ekologický domácí čistič. Jak vidíte, dá se využít opravdu všude :).

Tea tree olej

Použití tea tree oleje

Tee tree olej používám pravidelně už několik let a s jeho účinky jsem velmi spokojená. Nejčastěji ho aplikuji na dezinfekci a vysušení aknózních výkvětů :). Jeho velkou výhodou je, že potlačuje začervenání a pomáhá vstřebat tzv. “nevyrašené” pupínky.

Jediné mínus je, že vysušuje pleť, konkrétně mně se pak kůže loupe. Kdo má mastnější pleť s komedony, doporučuju velmi malou kapku přidat do čistící masky, maska se tak stane lehce dezinfekční a vyčistí póry. Ale holky, fakt jen mini kapku :).

Olej také přidávám do vodní lázně, např. do soli, když si dělám relaxační koupel na nohy. Pak mám ještě zkušenost s maskou na vlasy, přidám tee tree olej, asi 2-3 kapky a nechám působit. Působí na pokožku hlavy, podporuje růst vlasů a je vhodný na mastné vlasy. Je dobré ho kombinovat třeba s mandlovým nebo kokosovým olejem :). Víte, jak budou vlasy krásně vonět?

tea tree olej

Verdikt

Určitě si ho pořiďte do vaší domácnosti, protože nevěřím, že by se našel někdo, kdo ho nevyužije. Cena je velmi přijatelná, 113 Kč/100 ml. Hodnotím 5 hvězdičkami.

Tea tree olej

0 Comments
Previous Post
Next Post
natura siberica čistící tonikum recenze
uzasna plet newsletter

Sledujte nás na Facebooku

… a na Instagramu

A smile is the best makeup.

Marilyn Monroe

A girl should be two things: classy and fabulous.

Coco Chanel

There are no good girls gone wrong - just bad girls found out.

Mae West

As usual, there is a great woman behind every idiot.

John Lennon

Think of all the beauty still left around you and be happy.

Anne Frank

Beauty is only skin deep, but ugly goes clean to the bone.

Dorothy Parker