Dokázali jste si někdy představit, že tato delikatesa běžně servírovaná s bylinkovým máslem a Chardonnay, dokáže zvrátit běh času? Nejsou to přímo oni sami, ale sliz, který vylučují. Kosmetické produkty z hlemýždího slizu jsou momentálně velmi in. Vyvolává ve vás už jen ta představa odpor? Přečtěte si, proč zrovna výrobky z něj potřebujete:
1
Hlemýždí sliz (kosmetický název hlemýždí filtrát) obsahuje živiny jako kyselinu hyaluronovou, glykoprotein, proteoglykany, antimikrobiální peptidy a peptidy mědi. Tedy vše, co se běžně používá v kosmetických produktech a prokazatelně má příznivé účinky na pleť. Tyto látky pomáhají ochránit hlemýždí pokožku proti poškození, infekci, vysušení a UV paprskům.
2
Hlemýždí sliz obsahuje 91 – 98 % vody. Je několikrát filtrován, aby se dosáhlo co nejvyšší koncentrace a zajistila čistota. Některé produkty obsahují více než 97 % filtrátu, což je důležitý ukazatel kvality.
3
Hlemýždí sliz používaný pro kosmetické účely je sbírán z laboratorně vyšlechtěných jedinců. Jsou to běžní zahradní šneci nebo hlemýžď kropenatý (Cornu Aspersum), který je považován za zemědělského škůdce.
4
Sliz je nejvíce znám jako pomocník proti stárnutí pleti. Pomáhá stimulovat tvorbu kolagenu a elastinu, chrání pokožku před volnými radikály, zklidňuje pleť, obnovuje zničenou tkáň a hydratuje. Používá se k léčbě suché kůže, vrásek, strií, akné, růžovky, stařeckých pih, jizev i bradavic.
5
Je široce používán v korejských kosmetických produktech jako jsou séra, pleťové masky nebo hydratační a bělící krémy. Možná si myslíte, že výrobky ze slizu jsou tekuté a lepivé, ale opak je pravdou. Většina má neutrální barvu, vůni a texturu.
6
V Thajsku jsou velmi populární hlemýždí lázně. A velkou oblibu si získaly už i v Japansku a Koreji. Šneci jsou během lázeňských procedur přikládáni na klientův obličej, po kterém se pak plazí podle libosti.
7
Pokud vás ale napadlo si vyrobit takové sérum doma, raději to nezkoušejte! Myslete na to, že hlemýždi používaní v certifikovaných lázních jsou profesionálně vypěstovaní a jejich sliz nacházející se v krémech je důkladně vyčištěn. Zatímco u vás na zahrádce na vás může číhat kdejaké nebezpečí.
8
Toto francouzské video názorně ukazuje, jak jsou hlemýždi sbíráni na farmě v Chile.
9
Používání hlemýždího slizu se datuje již do antického Řecka, kde slavný lékař Hippokrates údajně předepisoval rozdrcené šneky a kyselé mléko k léčení zánětů. V dnešní době se s jeho používáním začalo poté, kdy si farmáři v Chile sbírající hlemýždě pro francouzské obchody všimli, že je jejich pleť viditelně hladší.
10
Pokud se pro tyto výrobky rozhodnete, vyzkoušejte je nejprve na malé oblasti pokožky, abyste předešli možným alergickým reakcím. A až je začnete používat, nejméně za 2 týdny poznáte jejich ohromující účinky.
Produkty obsahující filtrát hlemýždího sekretu
UKAŽ PONUKU HLEMÝŽDÍ KOSMETIKY
Zdroj: yesstyle.com