ranni cistici triminutova maska havlikova apoteka recenze

Havlíkova Apotéka Ranní maska

189 Kč
Share on Facebook

Holky, máte taky citlivou pleť? Tak tahle maska je přesně pro vás. Moje pleť je velmi citlivá a ještě se sklony k začervenání, a proto si důkladně vybírám, co si na svoji pleť namažu. Nedávno jsem objevila tuhle kouzelnou čistící masku “Bio ranní masku, která mi 100% vyhovuje a navíc nákupem podpořím skvělou značku Havlíkova přírodní apoteka, která zastává filozofii, že příroda je dokonalá a je důležité se v ní inspirovat. Bylinky pěstují na eko zahradách a tak se k nám v podobě kosmetiky dostává to nejčistší, co můžeme v přírodě najít.

O značce Havlíkova Apotéka

Dokážu ocenit dobrý marketing a Apoteka Havlík má podle mě skvěle vymyšlený koncept. Stačí si přečíst krabičku. Nadpis APOTEKA evokuje efektivitu a účinnost, přírodní receptury dnes většina spotřebitelek ocení. Rok 1928 mě oslovil jako milovnici filmů pro pamětníky, slova ekozahrady Podblanicka skoro voní z krabičky. Je to značka i pro ta děvčata, která od své kosmetiky vyžadují bio certifikát a nakonec poznámka testované na lidech – no tak fajn, jsem člověk, to sedí.

Balení se odlišuje od obvyklé kosmetiky – hliníková tuba stejná jakou mají tempery, která chrání složky před oxidací a ještě podtrhuje původ z lékárny a hnědá kartonová krabička evokuje zodpovědný přístup k přírodě. Celkový dojem je retro pocit lékárny z první poloviny 20. století a je to logické, když je kosmetika vyráběná podle receptur pana lékárníka Havlíka z tohoto období.

A ještě jedna věc, která na baleních kosmetiky není (bohužel) samozřejmostí: v seznamu ingrediencí je každá položka vysvětlená, takže v závorkách se dozvíte, že některá složka je přírodní emulgátor, přírodní emolient, regulátor ph nebo esenciální olej.

Ranní maska čistící recenze

A teď k samotné ranní masce. Je to první ranní maska, jakou jsem kdy měla. Ani jsem netušila, že něco tak specifického existuje. Takže jsem samozřejmě nevěděla, že jí potřebuji. Název ranní maska mě upřímně řečeno spíš vyděsil než nalákal. Jsem sova, takže pro mě je vstávání těžké. Ráno před kávou ani nemluvím (nebo ne dost slušně…), tak ať ode mě nikdo nečeká, že kvůli pleťové masce budu vstávat dřív, když to nedokážu kvůli snídani. Ale ti, co vymysleli název tohoto produktu zřejmě čekali podobnou reakci, a tak dali výrobku rychle i podnadpis v závorce: “(3 minutová)”. No vždyť proto….

SLOŽENÍ

Maska slibuje hloubkovou očistu, hydrataci a výživu. A nastartování na celý den.

Přísad je poměrně hodně, ale nejdůležitější složkou je konopný olej a konopí seté.

Konopný olej který působí protizánětlivě a antibakteriálně a zlepšuje pleť při akné.

Dále obsahuje olivový, rozmarýnový a levandulový olej. Pravidlem je, že všechny oleje působí antibakteriálně a hojí pokožku, takže to je něco jako super olejovo-konopný zázrak. Konopí seté (má nejvyšší podíl v masce), které probudí pokožku “k životu” a nastartuje její přirozený čistící proces. No a ostatní složky drží přísady pěkně pohromadě, je zbytečné všechny vypisovat, ale je to pitná voda, přírodní emulgátory, silice a regulátor PH.

 Ranní maska čistící recenze

Havlikova prirodni apoteka recenze na bio ranni cistici masku

POUŽITÍ

Maska se má každé ráno nanést na neumytou tvář a po třech minutách opláchnout vodou, poté můžeme nanést denní krém. Prý už po prvním použití pocítím, že je moje pleť svěží, rozjasněná a dokonale připravená na celý den. Nejsem si jistá, jestli je něco takového vůbec možné, ale přeci jen to zkusím.

Maska má krémovou konzistenci a voní čistotou, lékárnou, levandulí, rozmarýnem a východem slunce v biozahradě. Díky takové aromaterapii je už hned nanesení velmi příjemné. Okamžitě se vsákla a lesknoucí se čerstvě probuzená neumytá tvář mi hned zmatněla. Tři minuty jsem strávila s kávovarem a vrátila se do koupelny. Opláchla jsem si tvář a moje pleť byla po osušení skutečně svěží. Porovnala bych to s pocitem před a po vyčištění zubů. Tvář je zbavená ranního lesku a nevím jestli je moje pleť nastartovaná, ale mě vůně masky sympaticky probrala. Možná jsem čekala trochu větší čistící účinek, s běžnými čistícími maskami se to nedá srovnat. A rozjasnění, hydrataci a výživu, regeneraci ani detoxikaci nedokážu potvrdit, ale na druhou stranu dokázal tento výrobek víc než jsem od něj očekávala.

Ranní maska čistící recenze
Ranní maska čistící recenze

VERDIKT

Kromě krasně vyčištěné pleti mi maska také pomohla v boji s černými pupínky, nemám je tak rozšířené a ucpané. Masku hodnotím na 9 bodů z 10 a to protože cena je přeci jenom trošku vyšší a ne každý si masku může dovolit. Ale za dobrou kvalitu se vyplatí si připlatit!

 

Máte i vy zkušenosti s ranní maskou od Havlíkovy Apotéky? Dejte mi vědět v komentářích.


 

Ranní maska

0 Comments
Previous Post
Next Post
kvetinova pletova voda neroli od znacky saloos recenze
uzasna plet newsletter

Sledujte nás na Facebooku

… a na Instagramu

A smile is the best makeup.

Marilyn Monroe

A girl should be two things: classy and fabulous.

Coco Chanel

There are no good girls gone wrong - just bad girls found out.

Mae West

As usual, there is a great woman behind every idiot.

John Lennon

Think of all the beauty still left around you and be happy.

Anne Frank

Beauty is only skin deep, but ugly goes clean to the bone.

Dorothy Parker