Sefiros Minerální bahno

219 Kč
Share on Facebook

Říká se, že nikdy není pozdě prožít šťastné dětství. Pokud jste v dětství něco nestihli, je potřeba to napravit. Já se třeba nikdy nevyválela v blátě po dešti a teď mi je to (pochopitelně) trochu líto. Naštěstí existuje i dospělácká, společensky přijatelná verze a to pleťové bahno, které se dá použít jako maska na celé tělo.

SLOŽENÍ

Minerální bahno z mrtvého moře není jen zábavné, ale hlavně díky svému složení i mimořádně účinné v hloubkovém čištění a stimulaci pokožky. Voda a tedy i bahno z Mrtvého moře obsahují unikátní mix minerálů, hlavně vápníků, hořčíku, draslíku a iontů bromu (a zhruba 20 dalších). Používají se v rámci balneoterapie při léčbě kožních chorob, revmatických problémů a alergií. Podle studií zlepšují při aplikaci na pokožku metabolismus, stimulují prokrvení a napomáhají přirozené obnově buněk. Mají antioxidační a protizánětlivé účinky, dokáží zmírnit škody způsobené vystavováním se slunečnímu záření a známky stárnutí kůže. Vysoký obsah hořčíku podporuje hydrataci pokožky a redukuje záněty. Terapie pomáhá tedy s problémy jako akné, psoriáza, ekzémy, ale i s vráskami.

A protože dovolená u Mrtvého moře není jednoduchá a levná záležitost, sklenice plná minerálního bahna v kterém nejsou žádné další přidané složky, je skvělá možnost jak toto moře otestovat doma v koupelně.

Sefiros prodává bahno v 800 ml balení, obal je plastový, takže už produktu nijak výrazně nepřidává na hmotnosti (to bylo podle mě velmi dobré rozhodnutí). Etiketa je sympaticky minimalistická stejně jako seznam ingrediencí – 100% přírodní bahno z Mrtvého moře. Samotné bahno je šedo černé, bez výrazné vůně. Voda a tedy i bahno z Mrtvého moře obsahují unikátní mix minerálů, hlavně vápníků, hořčíku, draslíku a iontů bromu (a zhruba 20 dalších).

mineralni_bahno_recenze_pouzivani

POUŽITÍ

Podle návodu od výrobce je třeba nanést 2 – 3 mm vrstvu na tvář a/nebo na tělo. Na suché pleti má působit 10 – 15 minut, na normální a smíšené 15 – 30 minut a na těle 30 – 60 minut. Nanášení je jednoduché, bahno je krémové, jen občas je v něm cítit drobné zrníčko soli a v prvních minutách po nanesení chladí asi jako silná vrstva hydratačního krému. A díky velikosti balení nemáte pocit, že je potřeba s ním šetřit.

Sefiros Mineralni bahno

Tip!

Když ho používáte na celé tělo, vezměte si s sebou do koupelny notebook s filmem, partnera nebo něco na čtení. Nejlepší by byla omývatelná kniha, nevím proč se takové ještě nevyrábí. Chvíli mě bavilo hrát si s bahnem a roztírat ho po sobě. Vypadala jsem ještě drsněji než Shakira v tom klipu, kde byla celá natřená na černo nějakým olejem. Jenže potom už vlastně jen tak postáváte a čekáte až bahno uschne.

Chvíli po nanesení jsem začala cítit jemné štípání na místech, kde jsem měla porušenou kůži, ale nebylo to vyloženě nepříjemné, dalo se to bez problémů vydržet i na pořezaném prstě. Jak bahno schne, jemně pokožku stahuje, tak jako všechny bahenní masky.

mineralni_bahno_recenze_puziti

Máte vanu? Po zaschnutí si lehněte do napuštěné vody a ještě si několik dalších minut užívejte bahenní koupel. Jestli postáváte ve sprchovém koutě jako já, můžete si užít sprchování nejdřív sebe a pak i všeho okolo. Naštěstí se bahno smývá velmi lehce z těla i keramiky. No a abyste věděli všechno, chutná slaně. Ne, že bych byla tak obětavá a kvůli recenzi dobrovolně ochutnala, ale při umývání jsem si bezmyšlenkovitě olízla rty. Nemáte zač.

Po opláchnutí se určitě namažte. Kůži jsem měla trochu napjatou, ale po namazání olejem bylo vidět velmi příjemné výsledky. Pleť byla zbavená drobných šupinek na suchých místech, zapálená místa zklidněná, drobná poranění více zahojená, mastné a suché části pokožky sjednocené. Pleť na tváři vypadala jako vyleštěná a tváře jsem měla růžové. A navíc bylo celé tělo na dotyk jemnější a hladší.

VERDIKT

Skvělé jako urychlovač hojení! Ta trocha nepořádku za tento efekt určitě stojí. Nepříjemné bylo jen to, že se bahno trochu tvrdohlavě drží za nehty a na kůžičce okolo, ale to se dá vyřešit kartáčkem. A celá kůže, na tváři i na těle, je po použití taková …… šťastná! Lepší výraz mě nenapadá. Asi se jí tak prudce obnovily buňky, že si také vzpomněla na své dětství.


Minerální bahno

0 Comments
Previous Post
Sefiros Marulovy olej
Next Post
ranni cistici triminutova maska havlikova apoteka recenze
uzasna plet newsletter

Sledujte nás na Facebooku

… a na Instagramu

A smile is the best makeup.

Marilyn Monroe

A girl should be two things: classy and fabulous.

Coco Chanel

There are no good girls gone wrong - just bad girls found out.

Mae West

As usual, there is a great woman behind every idiot.

John Lennon

Think of all the beauty still left around you and be happy.

Anne Frank

Beauty is only skin deep, but ugly goes clean to the bone.

Dorothy Parker