Natura Siberica Exfoliační pleťový peeling

149 Kč
Share on Facebook

V péči o pleť si člověk mnoho instantího uspokojení neužije. Pokud chcete výsledky, potřebujete vytrvalost a důslednost. Opravdu nepomáhá dostat o víkendu záchvat a spotřebovat celý šuplík kosmetiky. Četla jsem o tom. Ale je jedna výjimka, která dokáže přinést okamžitý a viditelný výsledek a to je správně udělaný a šetrný peeling. Vaše sinalá pleť bude najednou nová, růžová, miminkovská.

Každý den používám při čištění obličeje horký ručník a po čištění pleťový toner, který obsahuje kyseliny a obojí jemně zbavuje pokožku povrchové vrstvy mrtvých buněk. Doporučuji to každému. Ale v rámci atmosféry jarního úklidu jsem dostala náladu na něco drsnějšího. A tak přišel čas na drsný peeling z drsné sibiřské přírody.

Natura Siberica je kosmetická značka s velmi sympatickou filozofií – zakládá si na ručně sbíraných sibiřských rostlinách a bylinkách, které jsou pěstovány systémem ekologického zemědělství nebo divoce rostou v přírodě. Protože jsou tyto rostlinky schopné přežít v tvrdých klimatických podmínkách, obsahují podle oficiální stránky výrobce aktivní ochranné látky a mají silné anti-oxidační vlastnosti.

Natura Siberica exfoliační peeling na obličej

SLOŽENÍ

Exfoliační peeling na mastnou a smíšenou pleť není výjimkou a má na seznamu ingrediencí extrakt z květu sofory japonské, který údajně obsahuje až 30 % rutínu (vitamín P). Ten přispívá k posílení pokožky, urychluje regeneraci a reguluje rovnováhu lipidů. Dále obsahuje extrakt z plodů arktické maliny a bisabolol na zklidnění pleti. Základem je prášek z meruňkových jadérek díky kterému má tento peeling exfoliační schopnosti. Dále ještě extrakty z orlíčku sibiřského, jeřabin, heřmánku a z kořene mydlice lékařské, jehličí z borovice sibiřské, oleje ze semen borovice sibiřské a slunečnicový olej.

Neobsahuje parabeny, silikony, minerální olej, EDTA, PEG ani BHT-BHA (pokud nerozumíte, vygooglete si škodlivé latky v kosmetice a možná to na vás udělá dojem).

Obsahuje parfém, ale musí ho byt velmi málo, protože vůně je slabá, že si nejsem jistá, jestli jsem si ji nevymyslela. Ale i tak se mi zdá, že cítim malinové bonbónky. I obal je malinovo růžový, zdobený ornamentem popínavých malín se stříbrnými lístky. Označený stříbrným logem značky, které vypadá jako něco mezi mandalou a sněhovou vločkou. Moc hezké. Vlastně jsem se při nákupu dost zdržela, protože jsem si musela prohlédnout celý regál s výrobky Natura Siberica, ty obaly opravdu stojí za to..

natura_siberica_exfoliacni_peeling_ze_zadu

POUŽITÍ

Konzistence mě potěšila. Oldschool meruňkové peelingy s hrubšími rozemletými jádry dokáží pokožku poškrábat a je potřeba se jim vyhnout. Ale v tomto výrobku jsou jádra namletá na prášek a textura peelingu je opravdu jemná, písková. Částeček v krémovém základě není mnoho ani málo, tak akorát. Použití je klasické: naneste na navlhčenou pokožku, jemnými krouživými pohyby chvíli masírujte a opláchněte vodou.

Já jsem masírovala jen opatrně (protože používám peeling denně a nechtěla jsem to přehnat). Přesto byl výsledek viditelný i citelný na dotek. Pokožka byla mnohem hladší, jasnější, barevně sjednocená, ale bez podráždění a vysušení. Po osušení jsem použila svojí okurkovou pleťovou vodu, hydratační krém a nakonec pár kapek čistého vitamínu E. Všechno se za chvilku vsáklo. Včetně vitamínu E, který je lepkavý, hustý a mastný a má se údajně vsáknout do 20-30 minut, ale na mě se leskle vždycky nejméně hodinu. Drsné!

Tak mě to nadchlo, že jsem si udělala i peeling rukou. Silná vrstva krému na ruce byla ve vteřině vsáklá. A zbytek dne jsem si hladila ručičky, protože byly heboučké.

VERDIKT

Těžko hledat nějaká negativa. Musíte dávat pozor, abyste to nepřehnali a nepodráždili si pokožku, ale to platí při každém peelingu. Bonbónková vůně není úplně podle mého vkusu, ale naštěstí je slaboučká a je jí cítit jen při aplikaci, na pokožce nezůstává.

Pozitivním faktorem je určitě cena, která je překvapivě nízká na to, o jak kvalitní kosmetiku se jedná. Obal vůbec nepůsobí lacině, spíše naopak. Peelingový efekt je účinný a nedráždí. Podle toho, jak se mi do pokožky vpila moje kosmetika, předpokládám že množství bylinných extraktů ve výrobku je pro pleť velkým přínosem. A rozhodně se vyplatí použít ho hned před hydratační nebo vyživující maskou.

Nakonec ještě musím připomenout charakteristiky značky Natura Siberica a přidat je k pozitivům. Je to první ruská kosmetika, jejíž bio kvalita je potvrzená hned vícero prestížnymi certifikátmi (ICEA, ECOCERT, COSMOS STANDARD, BDIH). Snaží se o ekologické i sociálně zodpovedné podnikání. Získala několik mezinárodních ocenění:  Best green cosmetics Cosmoprof 2012 Bologna, Best organic products for mothers and babies 2013 Londyn, Best Product of 2013 podle magazínu Allure Russia.

A v roce 2013 zahájila spolu s Irkutskou Botanickou zahradou program, díky kterému má být do roku 2018 vysazených 70 000 vzácnych rostlin. A to je opravdu drsné.


Ohodnoť tento článek

0 Comments
Previous Post
Prirodni kokosovy olej Sefiros
Next Post
Sefiros Kartacek na oblicej
uzasna plet newsletter

Sledujte nás na Facebooku

… a na Instagramu

A smile is the best makeup.

Marilyn Monroe

A girl should be two things: classy and fabulous.

Coco Chanel

There are no good girls gone wrong - just bad girls found out.

Mae West

As usual, there is a great woman behind every idiot.

John Lennon

Think of all the beauty still left around you and be happy.

Anne Frank

Beauty is only skin deep, but ugly goes clean to the bone.

Dorothy Parker