Sefiros Kartacek na oblicej

Sefiros Čistící kartáček

60 Kč
Share on Facebook

O tom kolik je přehnaných tvrzení okolo sonických čistících kartáčků na obličej jsem se paradoxně dozvěděla na blogu, kde kosmetická poradkyně radila používat je mnohem méně, protože téměř všechny jeji klientky to s nimi přehánějí.

Prý jsou posedlé velikostí svých pórů. To mě oslovilo, protože vyčištěné póry na obličeji jsou i pro mě něco jako můj osobní kosmetický svatý grál. A tak jsem se vrhla na recenze a bylo to dlouhé a velmi rozporuplné čtení. Jsou tři tábory uživatelek – jeden tábor nadšeně mluví o tom, že jim tato pomůcka na čištění pleti změnila život, druhý tábor tvrdí že nezměnila, ale absolutně nic, no a třetí tábor dokonca říká, že se jim pleť neuvěřitelně zhoršila a způsobila zuřivé akné. Početně jsou všechny tři skupiny přibližně vyrovnané, takže je tu 33% šance, že mě by takový kartáček pozitivně změnil život… jenže, víte kolik stojí nejznámější sonický pleťový čistící kartáček? Strašně moc za něco, co mi na 33% může způsobit akné horší než v pubertě.

No a když si i zuby čistím normálním, rukou poháněným old fashioned analogovým kartáčkem – síce s větší námahou, ale stejně efektívně, rozhodla jsem se vyzkoušet raději čistící kartáček na obličej bez sonických vibrací, ale zato s cenou 60 Kč!!!!! (Uznáte, že ty vykřičníky byly nutné.)

SLOŽENÍ

Sefiros kartáček na obličej, vyrobený z křišťálově čistého akrylu, jemně čistí a zjemňuje pokožku. To je popis od výrobce, a o moc více se o něm ani vyprávět nedá. Můžu jen potvrdit, že štětinky kartáčku jsou velmi jemné, jejich konce neškrábou. A navíc má kartáček víčko, takže je chráněn před nečistotami i při cestování. Vzhled se výrobci podařil, má pěkný tvar, dobře se drží a je průsvitný, takže evokuje čistotu.

POUŽITÍ

Dá sa použit při čištění pleti olejem, balzámem nebo čistícím gelem. S peelingem by se používat neměl, protože sám o sobě exfoliuje mrtvé buňky z povrchu pleti. S jeho pomocí se dají jednodušeji odstranit i pleťové masky, které drží opravdu pevně. Použití je příjemné, kromě hlubšího vyčištění a peelingu poskytuje zároveň i lehkou masáž. Jediný problém mám s použitím na nose, který je problémovou zónou rozšířených pórů – těžko se s takovým větším kartáčkem důkladně čistí taková malá trčící plocha.

Pomáha taky s odstraněním odolnějšího make-upu a ucpané póry působí čistěji. Tvář je po použití hladší a z jemné masáže prokrvená a růžová. Lépe se do ní také vstřebávají další přípravky. Po použití je dobrý nápad důkladně kartáček umýt mýdlem (pokud chcete mít větší jistotu tak antibakteriálním) a nechat úplně uschnout než jej přiklopíte víčkem. V momentě, kdy by se na něm začaly množit bakterie, mohly by způsobit právě to zuřivé akné, kterému se snažím vyhnout.

VERDIKT

Nemůžu říct, že by mi od základů změnil pleť (a teda ani život), ale je to velmi příjemný pomocník při každodenním čistícím rituálu. Poskytuje šetrný peeling a masáž je vítaným relaxem. Ale bohužel nedokážu říct, jestli je pleť po několika dnech používání celkově čistější. Ale večer určite působí minimálně psychologicky – očistit ze sebe celý den s pomocí kartáčku se zdá byt důslednější než bez něj.

Závěr – v poměru ceny a kvality je tento kartáček na obličej určitě dobrá koupě. Jen ho musím schovávat před svou polovičkou. Stále se na něj potutelně dívá a mumlá si, že s tak velkým zubním kartáčkem by byl s čištěním zubů hotový raz dva a změnilo by mu to život.


Čistící kartáček

0 Comments
Previous Post
Next Post
Sefiros Marulovy olej
uzasna plet newsletter

Sledujte nás na Facebooku

… a na Instagramu

A smile is the best makeup.

Marilyn Monroe

A girl should be two things: classy and fabulous.

Coco Chanel

There are no good girls gone wrong - just bad girls found out.

Mae West

As usual, there is a great woman behind every idiot.

John Lennon

Think of all the beauty still left around you and be happy.

Anne Frank

Beauty is only skin deep, but ugly goes clean to the bone.

Dorothy Parker