Nobilis Tilia Aknégel

189 Kč
Share on Facebook

Udělají se vám občas sem a tam červené pupínky nebo máte potíže s komedony? Mně jo, hlavně v okolí pusy a občas na čele :). Je to otrava, ale snažím se s tím bojovat, co se dá. Když se mi před týdnem do rukou se dostal Akné gel od Nobilis Tilia, který zaručuje regeneraci problematické pleti se sklonem k akné, neváhala jsem a hned jsem ho vyzkoušela.

 Aknegel Nobilis Tilia pro problematickou plet recenze a zkusenosti

Obal produktu na mě působil poněkud levně, ale značce Nobilis Tilia věřím. A proto jsem se nenechala odradit. Vím, že někteří se při nákupu rozhodují na základě vzhledu obalu produktů, ale opět výjimka potvrzuje pravidlo. To dobré uvnitř je očím skryto, tedy do té doby než lahvičku otevřete a začnete používat :).

SLOŽENÍ

Nobilis Tilia je certifikovaná BIO kosmetika, která používá suroviny z ekologického zemědělství. Takže holky (a kluci) nemusíme se bát, že si na sebe mažeme chemii.

Konkrétně je Aknégel složený z demineralizované vody, D-Panthenolu, glycerolu a směsi přírodních éterických olejů (Eugenol – hřebíčkový olej, Citral – myrtovník citronový, Limonene – citrónová kůra , Linalool – olej z hluchavkovitých rostlin, Geraniol- růžový olej). Nejdůležitější přísadou je právě výše zmíněná směs éterických olejů, která zamezuje zánětlivosti pokožky a je silně antibakteriální.

Aknegel od znacky Nobilis Tilia na problematickou plet recenze a zkusenosti

POUŽITÍ

Při prvním použití gelu mě překvapila jeho konzistence. Lehký a krásně voňavý gel se velmi dobře rozetře na pokožku. Obličej mi vůbec nezatížil, neměla jsem po něm mastnou pleť ani pocit stahování. Trvalo delší dobu než se vstřebal do pokožky, ale i přesto se po chvilce perfektně přizpůsobil.

Gelu stačí opravdu málo, při prvním použití jsem to trochu neodhadla a vymáčkla ho víc. Takže s mírou 🙂 Dávkování stačí opravdu málo a díky tomu i gel dlouho vydrží ve vaší koupelně.

První použití bylo na noc a ráno jsem se vzbudila s krásně čistou a zářivou pokožkou. Byla uklidněná a bez viditelných černých pupínků a nových zánětlivých ložisek. Denní použití bylo trošku komplikovanější. Kvůli delšímu vstřebávání jsem nemohla nanést make-up a tudíž jsem zkonstatovala, že tento gel bude vhodnější na noc a není to vyloženě podklad pod make-up. Zkoušela jsem to ještě jednou na den, ale moc mi to nevyhovovalo, jeho konzistence není asi určena jako podklad pod make-up. Gel doporučuji nanášet spíše na zánětlivá místa, než na celý obličej, přeci jenom není to krém a na místě kde problémy s akné nemáte je jeho aplikace zbytečná.

 aknegel pro problematickou plet od znacky nobilis tilia recenze a zkusenosti

VERDIKT

Po týdnu užívání krém hodnotím na 3,5 hvězdičky. Používala jsem ho 7x na noc a 2x na den. Plusové body dávám za výrazné snížení černých pórů. Trpím na komedony v oblasti nosu a brady a po gelu se zatáhly. Hnisavé pupínky se také zatáhly, ale nebylo to tak výrazné jako u komedonů. Počkám si co přinese čas, přeci jen 7 dnů není na červené potvůrky dostatečná doba. No a taky ta cena je skvělá, 189 Kč za 50 ml.

A proč nedám víc hvězdiček? Zklamalo mě, že gel nemůžu mazat na den, ale nenechte se odradit, třeba vám to bude vyhovovat i jako podklad na make-up nebo na denní použití. Zkuste to a nechte mi tu komentáře, těším se na vaše zkušenosti!

Pupínkům zdar!

Vaše Ala

Aknégel

0 Comments
Previous Post
cokoladova maska na telo a tvar od znacky ceano cosmetics recenze a zkusenosti
Next Post
cistici maska s aktivnim uhlim show soaphoria
uzasna plet newsletter

Sledujte nás na Facebooku

… a na Instagramu

A smile is the best makeup.

Marilyn Monroe

A girl should be two things: classy and fabulous.

Coco Chanel

There are no good girls gone wrong - just bad girls found out.

Mae West

As usual, there is a great woman behind every idiot.

John Lennon

Think of all the beauty still left around you and be happy.

Anne Frank

Beauty is only skin deep, but ugly goes clean to the bone.

Dorothy Parker