Recenze a zkušenost s použitím zeleného jílu od značky Saloos

Saloos Zelený jíl

94 Kč
Share on Facebook

K čemu slouží? Na jaký typ pleti je vhodný? Hlavní složka produktu Testované na zvířatech? Parfemace
Čistí, zklidňuje, tonizuje, vyživuje pleť. všechny typy pleti (Solum fullonum) Zelený jíl Ne Neutrální

Tentokrát se mi do rukou dostal zelený jíl neboli Solum fullonum od firmy Saloos. Zelený, protože má opravdu zelenou barvu.

A co že to tedy je? Jíl je mletá hornina a neobsahuje žádné škodlivé látky. Obsahuje poměrně velký mix minerálů a stopových prvků (např. železo, titan, mangan), které mají za úkol zbavit naše krásné tváře nečistot a mastnoty. Má skvělé absorpční schopnosti, váže na sebe toxické látky. Jíl dále také pleť vyživuje a vyhlazuje, a to díky jemnému peelingu (po použití je pleť opravdu jemnější o 50%). Výhodou jílu je, že se může použít na všechny typy pleti a v 99% případech nedochází k podráždění.

Zelený jíl od značky saloos

Použití

Na začátek jedna rada, kterou jsem i já dostala jednou jako radu. Raději nepoužívejte jíl s kovem (spíše použijte dřevěné či plastové špachtle) a mějte na paměti, že jíl působí pouze je-li vlhký. Tedy až vám maska uschne, zkrášlující kúra je dokončena (nebo obličej znovu navhlčete rozprašovačem). Obvyklé doporučení je smíchat jíl s vodou v poměru 1:1, já doporučuji vyzkoušet to, ale osvědčilo se mi přidat víc vody.

Na svoji jílovou masku mám tajný recept. Míchám ji s odvarem z heřmánku a dále přidávám kapku oleje (minule jsem použila rakytníkový a makový). Vznikne tak velmi voňavá maska, kterou vaše pleť určitě velmi ocení. Na obličej aplikujte silnější vrstvu masky (jak je vidět na obrázku) 2 mm minimálně. Masku nedávejte na oči a ústa.

Zajímavé je využití jílu do koupele. 5 lžic jílu přidejte do horké vody a relaxujte v ní po dobu alespoň 30 minut. Vaše suchá pokožka dostane skvělou hydrataci.

Pokud se vám chce více experimentovat se zeleným jílem, vyzkoušejte některé z těchto receptů.

Tip pro akozní pleť

Pokud trpíte na akné, použijte jílovou masku s citrónem nebo s tea tree olejem (záleží, jak moc suchou pleť máte, pokud je vysušená, tea tree spíše nedoporučuji).

A ještě jedno doporučení, pomáhá i na otoky nohou. Stačí jílovou masku přiložit na bolavé místo, zafixovat a obalit např. potravinovou fólií a nechat působit minimálně hodinu. Jílovou maskou můžete ošetřit i spálenou kůži od sluníčka.

Aplikace pleťové masky ze zeleného jílu

Verdikt

Zelený jíl má opravdu velkou využitelnost jak pro kosmetiku tak pro vnitřní léčbu. Dá se užívat i jako lék, ale na to já zatím nemám odvahu :). Jedno balení vám vydrží cca na 30 dávek, takže investice se určitě vyplatí. Cena je velmi nízká 105 Kč za 80g. Určitě doporučuji vyzkoušet a hodnotím 5 hvězdičkami.

Zelený jíl

0 Comments
Previous Post
konjaková houba na obličej
Next Post
Diktamový olej recenze od značky Bioaroma

Komentáře

Your email address will not be published. Required fields are marked *

uzasna plet newsletter

Sledujte nás na Facebooku

… a na Instagramu

A smile is the best makeup.

Marilyn Monroe

A girl should be two things: classy and fabulous.

Coco Chanel

There are no good girls gone wrong - just bad girls found out.

Mae West

As usual, there is a great woman behind every idiot.

John Lennon

Think of all the beauty still left around you and be happy.

Anne Frank

Beauty is only skin deep, but ugly goes clean to the bone.

Dorothy Parker