Sefiros Marulovy olej

Sefiros Marulový olej

349 Kč
Share on Facebook

Neznám ve svém okolí většího nadšence v používání panenských rostlinných olejů při péči o pleť než jsem já. Od té doby, co jsem zjistila, že existuje něco jako olejová čistící metoda, vyzkoušela jsem jich přibližně 20 a víc jak polovina z nich se osvědčila a stále je používám. Vždycky mám období, kdy mým favoritem je nějaký jiný.

Marulový olej se vyrábí z jedlých jader marulového ovoce a obsahuje velké množství antioxidantů jako například vitamíny C a E, esenciální mastné kyseliny a flavonoidy. Při pravidelném dlouhodobém používání chrání před stárnutím kůže způsobeném vystavováním pokožky slunečnímu záření, neutralizuje volné radikály a napomáhá tvorbě kolagenu. Dále obsahuje mastné kyseliny Omega-9 (olejová) a Omega-6 (linolová) hydratující pleť.

Omezuje začervenání pleti, vyživuje, léčí a zlepšuje elasticitu kůže. Marulový olej také zabraňuje odpařování vody z pokožky, chráni ji a má protizánětlivé účinky.

Díky svým vyživným složkám a velmi lehké textuře, rychlé absorbci do pokožky a faktu, že je vhodný pro každou pleť včetně citlivé a reaktivní, je považován za jeden z luxusních a univerzálních olejů. Neucpává póry a pomáhá léčit a redukovat akné a jizvy.

SLOŽENÍ

Sefiros nabízí olej v 30 ml flaštičce z tmavého skla s kapátkem. Balení má pěkný dizajn, víčko je zlaté tak jako kapka oleje na etiketě a oceňuji, že nevypadá jako jedna z těch, co se časem odloupnou. Seznam ingrediencí je jednosložkový – 100% za studena lisovaný olej z marulových jader.

Olej je světle žlutý, není hustý, lepkavý ani mastný. Jeho vůně je pro mě trochu problematická. Připomíná kvalitní jemný olivový olej. Je to jen lehký závan a některé dny mi nevadí. Řeknu si, ach, jak příjemná stará známá vůně, jenže mám i dny, kdy si pomyslím – dnes budu vonět jako salátový dressing.

marulovy_olej_recenze_sefiros

Sefiros Marulovy olej recenze

POUŽITÍ

Olej se doporučuje používat místo hydratačního krému nebo jako olejové sérum. Nejlépe se vstřebává do vyčištěné a ještě mírně vlhké pokožky. Kápněte si 3 – 4 kapky do dlaně a vmasírujte ho do celého obličeje. Pokud berete svou péči o pleť minimalisticky, nepotřebujete už nic víc. Jestli je vaše police v koupelně plná různých přípravků, tak nejdříve očistěte pleť, použijte pleťovou vodu, sérum na bázi vody, marulový olej a nakonec oční krém a hydratační krém. Můžete zkusit nejdřív krém a olej použít až nakonec, mě to víc vyhovuje naopak. Dá se použít také na vlasy – buď jako maska před mytím vlasů nebo pár kapek na konečky pro zvýšení lesku a poddajnosti. Ostatní způsoby použití se také moc neliší od jiných olejů – na nehtová lůžka, masáže, jako balzám na rty a zjemnění jizev.

Pouziti maruloveho oleje

Po několika týdnech používání můžu potvrdit, že se vstřebává lépe a rychleji než většina olejů. Má dokonce ještě jemnější strukturu než arganový olej a je méně mastný než šípkový. Neulpívá na pokožce a nezanechává mastnou vrstvu. Zklidňuje podráždění, zlepšuje stav suchých šupinatých míst i zapálených flíčků a zjemňuje (alespoň dočasně) mimické vrásky. Což je skvělé, protože se může používat i na oční okolí. Nezhoršuje akné ani nezanáší póry. Používala jsem ho na jednu starší jizvu na koleně, sice nikam nezmizela, ale pocitově je méně napnutá, takže o ní skoro nevím.

VERDIKT

Marulový olej bych zhodnotila jako jeden z nejlepších, jaké jsem doteď vyzkoušela. Používám jej jako sérum a to jediné, co ho dělí od prvního místa mezi mými současnými favority, je ta salátová vůně. Pokud jste ještě nenašli svůj oblíbený olej na obličej nebo dokonce vůbec nemáte zkušenosti s používáním rostlinných olejů, je právě tento výborným tipem na začátek. Podle mě ho bude snášet jakákoli pokožka a díky jeho účinkům zjistíte, že je to ten nejužitečnější kosmetický produkt jaký jste kdy měli.

Marulový olej od značky Sefiros koupíte TADY.


Marulový olej

0 Comments
Previous Post
Sefiros Kartacek na oblicej
Next Post
uzasna plet newsletter

Sledujte nás na Facebooku

… a na Instagramu

A smile is the best makeup.

Marilyn Monroe

A girl should be two things: classy and fabulous.

Coco Chanel

There are no good girls gone wrong - just bad girls found out.

Mae West

As usual, there is a great woman behind every idiot.

John Lennon

Think of all the beauty still left around you and be happy.

Anne Frank

Beauty is only skin deep, but ugly goes clean to the bone.

Dorothy Parker