weleda mandlovy krem recenze

Weleda Mandlový krém

379 Kč
Share on Facebook

K čemu slouží? Na jaký typ pleti je vhodný? Hlavní složka produktu Testované na zvířatech? Parfemace
hydratace, zklidnění citlivá pleť 100% BIO mandlový olej Ne jemná, mandlová vůně

Weleda patří mezi moje oblíbené značky. Používám od nich pleťové krémy, oleje a zubní pasty. Vyrábějí přírodní kosmetiku a 83% surovin je z ekologického zemědělství. Líbí se mi jejich přístup k lidem, tedy posilování a obnovování lidského zdraví. Jejich suroviny jsou rozmanité: oves, mandle, levandule, šalvěj nebo citrón. Sympatická společnost, že?

Tentokrát testuji mandlový pleťový krém pro citlivou pokožku. Přesně tu já mám, je podrážděná a má sklony k začervenání, takže krém je pro mě a dokážu po několikadenním testování posoudit, jak mi krém pomohl nebo případně nepomohl.

weleda mandlový krém recenze

Složení mandlového krému Weleda

Krém je složený z mandlového oleje, včelího vosku, švestkového oleje a kyseliny mléčné. Největší podíl na složení má mandlový olej v BIO kvalitě.

Jaké jsou účinky mandlového oleje? Zejména regeneruje, díky obsahu vitamínů a mastných kyselin. Je vhodný na extrémně citlivou pokožku, tedy na ekzematickou, aknózní nebo spálenou pleť. Snižuje svědění. A co ty vitamíny? Tak zejména obsahuje A a E. Určitě víte, že vitamín E má až neuvěřitelné účinky na naše buňky a zabraňuje jejich stárnutí a obnovuje je. Krém se hodí i na dětskou pleť.

Co se samotného krému týče, má hustší konzistenci a voní po mandlích. Nejvíc mi připomíná mandlové aroma na pečení, téměř identická vůně. Krém se příjemně roztírá. Většinou aplikuji ve velikosti menšího lískového oříšku.

složení mandlového krému weleda

Použití a moje zkušenost 

Po 3 týdnech testování je moje pleť krásně jemná a nemám pocit suché pokožky. Předtím se loupala, nyní je pleť příjemná, bez svědění. Hodí se skvěle na hory, kdy při silnější vrstvě ochrání pokožku. Bohužel mi nevyhovuje, že mi nevyřešil začervenání, na které dost trpím, takže to je jediné zklamání. Ale hydratace a jemnost pleti to vyvažuje. Používám na noc i na den. Pozor, pokud dáváte make up a nanesete silnější vrstvu krému, tak je pleť dost mastná, a vypadáte jako “mastnej vdolek”. Samozřejmě záleží, jaký máte make up a jak moc suchou pokožku, ale chci na to upozornit, protože když někam spěcháte a chcete být krásné… no, však to znáte :).

Verdikt

Celkově hodnotím 4 hvězdičkami, skvěle hydratuje, ale začervenání zůstalo. Cena si myslím, je poměrně vysoká, a to 379 Kč/ 30 ml.

Mandlový krém

0 Comments
Previous Post
natura siberica čistící tonikum recenze
Next Post
konjaková houba na obličej
uzasna plet newsletter

Sledujte nás na Facebooku

… a na Instagramu

A smile is the best makeup.

Marilyn Monroe

A girl should be two things: classy and fabulous.

Coco Chanel

There are no good girls gone wrong - just bad girls found out.

Mae West

As usual, there is a great woman behind every idiot.

John Lennon

Think of all the beauty still left around you and be happy.

Anne Frank

Beauty is only skin deep, but ugly goes clean to the bone.

Dorothy Parker