konjaková houba na obličej

Cosmetikabio Konjaková houba

149 Kč
Share on Facebook

K čemu slouží? Na jaký typ pleti je vhodný? Hlavní složka produktu Testované na zvířatech? Parfemace
čištění pleti, odličování všechny typy pleti Amorphophallus Konjac (konjaková houba) Ne neutrální

Tak jo, už i já jsem ji vyzkoušela, tu super známou konjakovou houbičku, která je vyrobena z rostliny Konjak. Tato rostlina pocházející z Japonska se většinou suší a mele se na mouku a pak se z ní dělá pečivo. Používá se i vnitřně jako léčivá bylina a koření. Moderní způsob využívání této rostliny je právě v kosmetice, kde ji můžeme využít jako čistící houbičku, např. místo klasického vatového tamponu. Ona totiž ležela na poličce v koupelně dost dlouho, dlouho jsem se přemlouvala, ať už ji konečně vyzkouším. Teď možná lituju toho, že jsem ji nezačala používat dřív…

čistící konjaková houbička na obličej

 

Použití

Před namočením je houbička poměrně drsná na dotek, po nasátí vody se mění na jemnou a měkkou houbu, která vám dopřeje jemný peeling. Houbička čistí a masíruje pleť, odstraňuje odumřelé buňky. Je ideální pro citlivou a problematickou pokožku.  Používá se i na koupání miminek.

Moje zkušenost

Jsem z houbičky nadšená, opravdu krásně čistí nečistoty z pleti. Používám houbičku jiným, než doporučeným způsobem (houbičkou čistím obličej, na kterém nemám make up). Bojím se, že by v houbičce mohly zůstat nečistoty, které tam budou dělat neplechu.

použití konjakové houbičky

Co je důležité po jejím používání? Po každém čištění houbičku několikrát propláchnout v čisté vodě, jednou týdně ji propláchnout i nějakým mýdlem nebo pěnou, kterou běžně používáte na čištění pleti. Nejdůležitější je její uložení po použití. Musíte ji nechat na chladném a větraném místě, nedávat na topení, mohla by tam vzniknout plíseň! Houbička má šňůrku na pověšení, což je dost praktické.

houbička na tvář konjak

Můj tip

Pro ještě lepší efekt můžete rovnou na houbičku nanést váš oblíbený čisticí produkt, mě se při tomto postupu vytvořila docela hustá pěna, ale efekt mi přišel stejný.  Houbičku musíte měnit po 2-3 měsících, záleží na intenzitě používání a na skladování, pokud na houbičce uvidíte jakýkoliv náznak zešednutí/začernání, ihned přestaňte používat a vyhoďte ji! Peníze přeci nestojí za kožní problémy :).

 

Houbičku můžete koupit na ladybio za 149 Kč. Hodnotím 4 hvězdičkami.

Konjaková houba

0 Comments
Previous Post
weleda mandlovy krem recenze
Next Post
Recenze a zkušenost s použitím zeleného jílu od značky Saloos
uzasna plet newsletter

Sledujte nás na Facebooku

… a na Instagramu

A smile is the best makeup.

Marilyn Monroe

A girl should be two things: classy and fabulous.

Coco Chanel

There are no good girls gone wrong - just bad girls found out.

Mae West

As usual, there is a great woman behind every idiot.

John Lennon

Think of all the beauty still left around you and be happy.

Anne Frank

Beauty is only skin deep, but ugly goes clean to the bone.

Dorothy Parker